Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Poniżej link do cennika tynków japońskich, bawełnianych SILK PLASTER
TYNK JAPOŃSKI NA TWÓJ SUFIT! 0

Aranżacje sufitu z wykorzystaniem tynków bawełnianych mogą być zarówno niekonwencjonalne, tj. wielokolorowe, bądź jednobarwne, lub też klasyczne, tradycyjne, tj. zwyczajnie BIAŁE. W kwestii sufitu kolorowego wybór barw oraz struktur jest bardzo bogaty – paleta osiemnastu kolekcji tynków japońskich Silkplaster zawiera ponad 250 różnych odcieni.

 

 

 

Przy decyzji o białym suficie wybór jest już dużo bardziej ograniczony. Warto jednak poznać charakterystykę poszczególnych kolekcji przed dokonaniem ostatecznego wyboru i zakupu.

 

Aktualnie w ofercie białych tynków Silkplaster znajdują się:

  • PROVENCE 041 – najbardziej odpowiedni tynk do aranżacji sufitowych. Jest nie tylko śnieżnobiały, ale również stosunkowo dosyć gładki. Jest to tynk ze „średniej półki” - cena 1 opakowania wynosi 67 zł, a wydajność sięga 3,5 – 4 m2.

 

 

  • STANDARD 011 – tynk biały, jednak nie śnieżnobiały. Tynk ten świetnie prezentuje się na ścianach. Nadaje się również do aranżacji sufitowych, jednak zaznaczyć należy, że otrzymany efekt przypomina użycie tynku strukturalnego, tj. efekt „baranka”. Cena 1 opakowania wynosi 55 zł, a wydajność sięga 4 – 4,5 m2. Niestety w tym przypadku przed nałożeniem tynku konieczne jest użycie podkładu kwarcowego, gdyż wszystkie tynki z grupy lekko wytłaczanych, w tym również Standard, bez użycia podkładu ślizgają się po powierzchni pokrytej farbą czy też gładzią. Wyjątek stanowią powierzchnie chropowate jak np. beton.

 

 

  • OPTIMA 051 – atrakcyjna cena, wynosząca zaledwie 46 zł za opakowanie w połączeniu z dużą wydajnością od 4,5 – 5 m2 przyciągają klientów. I słusznie, bo tynk ten prezentuje się bardzo dobrze zarówno na ścianach, jak i na sufitach. Zaznaczyć jednak trzeba, że biel ta jest bardziej przytłumiona niż w przypadku wspomnianego wcześniej Standardu. Niemniej Optima przewyższa Standard pod względem struktury – zgrubienia włókien w tym tynku są nieco mniejsze, przypominają drobnoziarnistość, co sprawia, że wyremontowana powierzchnia jest bardziej gładka niż po użyciu Standardu. Podobnie jednak jak w poprzednim przypadku nie można pominąć konieczności gruntowania remontowanej powierzchni podkładem kwarcowym.

 

 

  • VICTORIA 701 – jest to tynk równie śnieżnobiały jak Provence 041, ale jest znacznie bardziej wypukły. Zgrubienia tego tynku, należącego do grupy tynków mocno wytłaczanych, przypominają kamyki o średnicy mniej więcej od 0,5 do 3 cm. Cena 1 opakowania wynosi 81 zł, a wydajność sięga 3,5 – 4 m2.

 

 

  • ART DESIGN 253 – śnieżnobiały tynk z grupy tynków średnio wytłaczanych. Jest to tzw. kolekcja „dywanikowa”, gdyż specyficzne połączenie włókien daje efekt przypominający na pierwszy rzut oka wykładzinę dywanową. Wybór tego tynku do aranżacji sufitu jest może dość niekonwencjonalny, ale na pewno przyczyni się do większej przytulności danego pomieszczenia. Cena 1 opakowania wynosi 86 zł, co przy wydajności 3 – 3,5 m2 sprawia, iż jest to najdroższa z wymienionych propozycji. Warto jednak dodać, iż zaleta w postaci efektu przytulności oraz doskonałej śnieżnej bieli, a także łatwość nakładania z uwagi na grubość włókien, z pewnością wynagrodzą poniesione koszty.

 

 

Wybierając tynk japoński do remontu sufitu pamiętać należy zatem nie tylko o tym, że biel bieli nierówna, ale również o tym, że istotny wpływ na końcowy efekt remontu mają także struktury poszczególnych tynków bawełnianych.

 

Poniżej kilka dodatkowych propozycji aranżacji sufitów na kolorowo

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl