Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Poniżej link do cennika tynków japońskich, bawełnianych SILK PLASTER
ZMIEŃ REMONT W DOSKONAŁĄ ZABAWĘ 0

Wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, uwielbiają pierwszy etap, czyli moment przygotowywania tynkowej mieszanki, tj. mieszanie tynku z wodą. Dzieje się tak głównie dlatego, że należy to wykonywać rękoma. Masa jest delikatna, przyjemna w dotyku, a konsystencją przypomina „pluszowe błotko”. Mając do pomocy małych pomocników mamy pewność, że tynk zostanie dobrze rozmieszany.

 

 

Po zakończonej zabawie ręce wystarczy umyć wodą z mydłem, a materiał można odłożyć na 12 godzin do zamkniętego naczynia, lub foliowej torby, aby całość dobrze nasiąknęła. I tak po upływie określonego w instrukcji czasu, można przystąpić do nakładania tynku japońskiego na ścianę. Jeśli uważasz, że dzieci są zbyt małe i jednak będą w remoncie bardziej przeszkadzały niż pomagały, jest sposób na to, aby zajęły się sobą podczas Twojej pracy. Wystarczy pozwolić maluchom na zabawę mieszanką znajdującą się w misce, a zostaną spacyfikowane na co najmniej godzinę. W tym czasie można pokryć tynkiem naprawdę spory kawałek ściany.

 

 

A jeśli używamy kilku kolorów tynku japońskiego i nie szkoda nam stracić jakiejś określonej, niewielkiej ilości, warto po jakimś czasie podsunąć dzieciom nowe rozwiązanie w postaci mieszania różnych barw. Ciekawym pomysłem może stać się również obklejanie tynkiem jakichś klocków, czy zużytych plastikowych pojemników np. po zjedzonym jogurcie. I nie martwcie się jeśli pociechy poroznoszą tynk po całym mieszkaniu – nawet jeśli trafi do innego pomieszczenia, to bardzo łatwo go posprzątać. Remont z tynkami bawełnianymi nie tworzy bałaganu, tak jak w przypadku użycia innych materiałów.

 

Przy zabawach dzieci z tynkiem japońskim SILKPLASTER warto również pamiętać, że jest to materiał bezpieczny, nawet w przypadku niechcianego połknięcia niewielkich ilości. Produkt wykonany jest z naturalnych, ekologicznych elementów i nawet klej zawarty w tynku, produkowany jest na bazie celulozy, a jeden z jego składników wykorzystywany jest również do produkcji żywności, m.in. mleka modyfikowanego dla niemowląt. Również prostota narzędzi potrzebnych do nakładania tynku nie zagraża bezpieczeństwu naszych „najmniejszych skrzatów”.

 

Większe dzieci są bardzo chętne do pomocy przy nakładaniu tynku na ścianę, co stanowi dla nich również doskonałą zabawę. Warto wówczas wyposażyć się w dodatkową pacę, aby móc pracować w dwóch różnych krańcach ściany czy pomieszczenia, nie przeszkadzając sobie wzajemnie.

 

 

Należy pamiętać, że tynk japoński jest doskonałym, elastycznym materiałem, w związku z czym nawet jeśli pociecha nie pokryje ściany tynkiem w sposób należyty, to zawsze istnieje możliwość poprawienia wszelkich niedoskonałości. W najgorszym wypadku można również tynk zmoczyć i zdjąć ze ściany w celu ponownego nałożenia.

 

Oczywiście w większości przypadków remont z dziećmi może nieznacznie wydłużyć się w czasie, niemniej przy konieczności przeprowadzki dzieci na czas całego remontu, dopuszczenie ich do pomocy może się okazać mniejszym złem, a oprócz tego dzięki produktom SILKPLASTER, remont tworzy okazję do wspólnego spędzania czasu i doskonałej rodzinnej zabawy.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl