Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Poniżej link do cennika tynków japońskich, bawełnianych SILK PLASTER
Główne etapy generalnego remontu 0

- Narysuj na papierze lub w edytorze graficznym jak będzie wyglądało Twoje mieszkanie po odnowieniu. Na rysunku zaznacz wymiary pomieszczenia, drzwi oraz okien. Następnie uwzględnij w rysunkach meble, a także wszystkie gniazdka i przełączniki.

- Podziel planowane prace na etapy, korzystając z podpowiedzi poniżej.

- Zrób listę niezbędnych materiałów oraz narzędzi. Dopiero wtedy udaj się do sklepu w celu kupienia wszystkiego co jest wymienione na liście.

 

 

Można przystąpić do pracy. Zasadnicze prace remontowe powinno się wykonywać w następującej kolejności:

1) przygotowanie pomieszczenia, tzn. usunięcie całego pokrycia ścian, sufitu i podłogi, a co za tym idzie zerwanie płytek ceramicznych oraz starego tynku, a także usunięcie starych przewodów elektrycznych. Oczywiście przed przystąpieniem do kolejnego etapu należy opróżnić pomieszczenie ze wszystkich nowo powstałych odpadów.

2) Dalszy ciąg prac powinien dotyczyć "zaklejania" niechcianych małych wgłębień, lub większych otworów w ścianach oraz ewentualnej budowy nowych ścian. Również na tym etapie powinno wykonywać się wszelkie prace, związane z ewentualną wymianą instalacji sanitarnych, grzewczych oraz instalacji elektrycznych, przebiegających wewnątrz ścian.

3) Najlepiej rozpocząć remont od naprawy łazienki i kuchni. Zwykle prace z tym związane są najdłuższe i najcięższe, a ponadto mycie zabrudzonych i zakurzonych po innych pracach płytek ceramicznych jest znacznie łatwiejsze, niż czyszczenie świeżo pomalowanej, czy wytapetowanej ściany.

4) W następnej kolejności warto zabrać się za montaż ościeżnic, parapetów okiennych i ram. Po zakończeniu montażu należy pamiętać, aby zabezpieczyć przed dalszym brudem i pyłem wszystkie nowo założone elementy.

5) Następnie można zabrać się do wyrównywania ścian i sufitów, tj. do tynkowania lub gipsowania. Główną rzeczą o jakiej należy pamiętać jest to, że każda warstwa musi całkowicie wyschnąć, a dopiero potem można rozpocząć kolejną fazę remontu.

6) Nadszedł czas na pokrycie podłogi. Bez względu na to, czy jest to parkiet, płytki czy linoleum - cała powierzchnia podłogi powinna być wypełniona na tym etapie. 

7) W kolejnej fazie można zająć się pokryciem ścian: farbą, tapetą, wszelkimi aplikacjami itp. Wcześniej jednak warto podłączyć do pomieszczenia różnorakie ewentualne kable typu telefoniczne czy też antenowe.

8) Na samym końcu remontu można podjąć się renowacji loggi czy balkonów.

9) Najcięższa i najbrudniejsza część pracy już za Tobą. Teraz należy wszystko umyć i wyczyścić. Można ustawić meble, powiesić firany i zasłony. To również czas dodania elementów ozdobno-dekoracyjnych.

I to już wszystko. Remont zakończony. Możesz teraz zaprosić gości i pochwalić się jakich wspaniałych zmian dokonałeś w swoim mieszkaniu samodzielnie. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl