Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Poniżej link do cennika tynków japońskich, bawełnianych SILK PLASTER
ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ PREMIUM 0

Przedstawiamy aranżacje z wykorzystaniem tynków z kolekcji PREMIUM. Szczegółowy opis kolekcji można znaleźć we wcześniejszym artykule,  zamieszczonym na stronie głównej naszego sklepu. Każdy wzór PREMIUM to połączenie dwóch kolorów. Na początek aranżacja z wykorzystaniem nr katalogowego 807 - połączenie różowego z niebieskim.

 

czytaj całość »
JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA PREMIUM 0

Kolekcja PREMIUM należy do grupy tynków mocno wytłaczanych. Tak, jak w przypadku innych tynków z tej grupy, dzięki strukturze gruboziarnistej PREMIUM świetnie nadaje się do maskowania wszelkich nierówności na ścianach. Kolekcja ta, nie osiągnęła zbyt dużej popularności w Polsce, prawdopodobnie ze względu na swoją cenę, jest to bowiem produkt wyższej półki. Wydajność tynków PREMIUM wynosi ok. 3 - 3,5 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi zatem ok. 31,71 – 37, 00 zł.

Cała kolekcja składa się z zaledwie czterech wzorów kolorystycznych. Elementem wyróżniającym kolekcję PREMIUM od innych jest połączenie w jednym wzorze, dwóch różnych, niekiedy kontrastowych kolorów, oczywiście w melanżu z kolorem białym. Poza tym w składzie nie występują żadne inne dodatki. Możliwe jest jednak, tak jak w przypadku innych kolekcji osobne dodanie dowolnego brokatu, który wzbogaci dany wzór. Cztery wzory, a osiem kolorów (nie licząc białego), połączenie błękitnego z miętowym (nr 806), połączenie różowego z niebieskim (nr 807), połączenie żółtego z blado-różowym (nr 805) oraz połączenie żółtego (miodowego) z rudo-brązowym. Dzięki połączeniu dwóch barw we wzorze, łatwiej jest skomponować ciekawe dodatki w pomieszczeniu.

Wybierając kolekcję PREMIUM można stworzyć naprawdę bardzo oryginalne wnętrze.

 

 

Narożniki ścian a tynk japoński 0

Wydawać by się mogło, że sprawa narożników na ścianach jest tematem banalnym. Tymczasem przy remontowaniu ścian pojawiają się niuanse, które warto rozjaśnić znacznie wcześniej.

Podczas odświeżania ścian trzeba wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Często podczas zakupu dekoracyjnego tynku japońskiego klienci decydują się na zakup rekomendowanego przez nas wałka do tynku. I faktycznie jest to bardzo dobra decyzja, wałek bowiem ułatwia równomierne rozprowadzanie tynku, a poza tym przyczynia się do zachowania wydajności, która jest wskazana na opakowaniu. Pamiętać jednak należy, że wałkiem nie wykończy się żadnych narożników – ani tych wypukłych, ani tych wklęsłych. W obu przypadkach przydatna będzie zatem paca plastikowa.

Kolejną kwestią wartą rozjaśnienia jest sposób wykończenia narożników. W przypadku tych wklęsłych problem jest w zasadzie nieistotny – wykańczamy jedną ścianę dociągając włókna bawełniane do narożnika, a następnie to samo robimy ze ścianą sąsiadującą pod kątem prostym, dzięki czemu narożnik wypełnia się właściwie sam. Z narożnikami wypukłymi sprawa wygląda nieco inaczej i jest bardziej skomplikowana. Dużo zależy tutaj od tego, w którym dokładnie miejscu ma nastąpić zakończenie tynku japońskiego. Zakładając, że „za narożnikiem” będzie kontynuacja tynku dekoracyjnego, wówczas podczas nakładania włókien należy je wyciągnąć poza narożnik na ok 1-2 cm, a następnie przy pomocy pacy plastikowej, lekko zagiąć pod kątem 90 stopni, dzięki czemu narożnik zostanie „otulony” włóknami tynku. Zdarza się jednak, że granicą wykończenia ścian jest właśnie narożnik wypukły, w związku z czym na jednej ścianie ma się znajdować tynk japoński, a „za rogiem” inny materiał, np. farba. Takie wykończenie wymaga wówczas znacznie więcej precyzji a przede wszystkim cierpliwości, nie jest jednak niemożliwe. Zalecamy w takich sytuacjach nakładanie tynku w minimalnych, a wręcz mikroskopijnych ilościach. Precyzyjnie należy nakładać pojedyncze włókna dostosowując je do linii narożnika. Przydają się do tego celu mniejsze narzędzia w postaci dowolnej, np. gumowej packi o szerokości ok 5-10 cm.

Warto również zwrócić uwagę na wydajność tynku japońskiego przy wykończeniu narożników. Zalecana grubość warstwy na ścianie to max 1,5 mm dla tynków drobnoziarnistych z grupy lekko wytłaczanych i nie więcej niż 2 mm dla tynków gruboziarnistych i włóknistych należących do grup średnio i mocno wytłaczanych oraz designerskich. Niestety te założenia nie sprawdzają się przy wykańczaniu narożników wypukłych, ponieważ warstwa pokrywająca narożnik musi być grubsza, aby został on ładnie „otulony” włóknami. Dlatego też podczas wyliczania ilości potrzebnego materiału, koniecznie należy wziąć pod uwagę ilość narożników wypukłych znajdujących się w remontowanym pomieszczeniu i zaplanować odpowiednio większą ilość opakowań podczas dokonywanych zakupów.

 

 

ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ ECOLINE 0

Niniejszym prezentujemy różne aranżacje z wykorzystaniem tynków z kolekcji ECOLINE. Szczegółowy opis której można znaleźć we wcześniejszym artykule,  zamieszczonym na stronie głównej naszego sklepu. ECOLINE to kolekcja wyjątkowa, niestety zdjęcia nie są w stanie oddać tego, jak ładnie tynki te prezentują się na ścianie, niemniej dokonamy takiej próby :-) Na początek nr katalogowy 254 - delikatny róż w połączeniu z dwoma odcieniami bieli.

 

 

więcej zdjęć aranżacji z kolekcją ECOLINE w dalszej części artykułu

czytaj całość »
JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA ECOLINE 0

Jeśli szukasz tynku ozdobnego na ściany wewnętrzne, wyróżniającego się spośród wielu innych, to kolekcja ECOLINE jest doskonałym wyborem. Tynki te, z uwagi na gruboziarnistość włókien, przypisane zostały do grupy tynków mocno wytłaczanych. Podobnie więc jak inne produkty z tej grupy, ECOLINE świetnie nadaje się do maskowania wszelkich nierówności na ścianach.

Tynki dekoracyjne ECOLINE to produkty z wyższej półki, warto jednak zainwestować nieco więcej, aby uzyskać wyjątkowy wygląd ściany. Wydajność tynków AIR LINE wynosi ok. 3,5 do 4 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi zatem ok. 27,75 - 31,71 zł. Na całą kolekcję składa się 12 wzorów kolorystycznych, przy czym w naszej ofercie widnieje aktualnie 9 kolorów (pozostałe 3 można obejrzeć w wypożyczanych przez nas wzornikach).

Wyjątkowość tej kolekcji to oczywiście wygląd, a co za tym idzie wszystkie elementy składowe tej kolekcji. Warto zauważyć, że jest to grupa tynków dla osób, które lubią połyskliwość na ścianach. W kolekcji ECOLINE bowiem znajduje się brokat - w każdym wzorze. W zależności od dominującego koloru włókien, jest to brokat długi srebrny lub złoty. Warto jednak nadmienić, że brokat ten nieznacznie różni się od brokatu tradycyjnego, sprzedawanego przez nas w osobnych opakowaniach. Ten, który znajduje się w składzie tynków ECOLINE jest nieznacznie karbowany dzięki czemu sprawia wrażenie delikatniejszego (cieńsze niteczki). Oprócz nitkowego brokatu każdy z tych wzorów zawiera w składzie sporą ilość mikroskopijnych, przezroczystych, ale połyskliwych drobinek, które w znacznej mierze odpowiadają za połysk danego tynku. Same włókna w ECOLINE też nieznacznie różnią się od włókien w pozostałych kolekcjach. Dominujący kolor tworzy melanż z bielą, ale w dwóch wariantach - są to zwyczajne białe włókna, a także włókna tzw "lodowej" bieli.

Kolorystyka kolekcji ECOLINE jest mało wyrazista, ale dotyczy kolorów lubianych i popularnych. Całość można spokojnie podzielić na połowę - jedną z nich stanowią odcienie zimne, a drugą ciepłe. Zimne to przede wszystkim szarość w dwóch odcieniach (nr katalogowe 755 oraz 756), niebieski (752), miętowy (753), blado-różowy (754) oraz śnieżna biel w połączeniu z bielą lodową (751). Do ciepłych odcieni zaliczyć można dwa odcienie żółtego: lekko przytłumiony (761) oraz słoneczny (766), dwa odcienie beżu (762 i 765), odcień kakao (763) oraz jasno-pomarańczowy (764).

Tynki dekoracyjne ECOLINE znajdują zastosowanie w aranżacjach wielu pomieszczeń.  Ze względu na swoją wyjątkowość świetnie sprawdzają się jako ozdobniki przestrzeni, którą chce się wyróżnić - jednej ze ścian salonu korytarza, czy też dowolnego innego pomieszczenia.

 

 

NA JAKIE POWIERZCHNIE MOŻNA NAKŁADAĆ TYNK JAPOŃSKI 0

Każda powierzchnia jest odpowiednia dla pokrycia tynkiem japońskim. Oczywiście różne struktury powierzchni mają różne uwarunkowania. Jedno jest jednak pewne – im bardziej chropowata powierzchnia, tym bardziej ułatwiony będzie proces nakładania tynku bawełnianego. Przyjrzyjmy się kilku różnym strukturom:

BETON – jest najciekawszą i najdogodniejszą powierzchnią dla tynku japońskiego. Ściana, czy sufit z betonu nie wymaga bowiem żadnych dodatkowych przygotowań. Ma dobrą przyczepność ze względu na chropowatość, a dodatkowo betonowa powierzchnia nie ma drobnych elementów, które mogłoby zmieszać się z włóknami bawełnianymi podczas ich rozprowadzania.

TYNK CEMENTOWO-WAPIENNY – podobnie jak powierzchnia betonowa, tynk cementowy jest doskonałą powierzchnią pod tynk japoński z uwagi na chropowatość i brak pylistych składników.

TYNK GIPSOWY, GŁADŹ GIPSOWA – w przypadku tych powierzchni sytuacja wygląda nieco gorzej, dlatego, że obie są bardzo gładkie, co znacznie utrudnia proces rozprowadzania tynku japońskiego. Na powierzchnie gipsowe rekomenduje się zatem zastosowanie podkładu, najlepiej z zawartością piasku kwarcowego, który stworzy chropowatą powierzchnię. Piasek kwarcowy nie jest obowiązkowy, ułatwi on jednak znacznie proces nakładania włókien bawełnianych, gdyż na zbyt gładkiej powierzchni mogą się one ślizgać. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że gips sam w sobie jest bardzo pylisty, dlatego dla zachowania dobrej jakości i przyczepności tynku japońskiego, nie można dopuścić do sytuacji zmieszania masy tynku dekoracyjnego z pyłem zawartym w tynku gipsowym. W tym celu zastosowanie jakiegokolwiek podkładu jest wręcz obowiązkowe.

PŁYTY GIPSOWO-KARTONOWE – łączenie płyt gipsowych wymaga zastosowania gładzi gipsowej, a to jak wiadomo stworzy dodatkową pylistość, którą bezwzględnie należy zabezpieczyć warstwą podkładu. Z płytami to jednak nie jedyny problem. Jak sama nazwa wskazuje w skład tych płyt wchodzi karton, czyli papier, niestety zwykle nienajlepszej jakości. Zdarza się, że bardzo duża ilość wody znajdująca się w masie tynku japońskiego „wyciąga papier” z płyt gipsowo-kartonowych i jawi się na powierzchni w postaci bardzo brzydkich plam. Sytuacje takie zdarzają się bardzo rzadko, niemniej nie są niemożliwe, nigdy bowiem nie wiadomo w jaki sposób były przechowywane takie płyty przed ich zakupem, nie ma też pewności, czy nie miały wcześniej kontaktu z wilgocią. Warto więc przed zastosowaniem tynku japońskiego w pełni, dokonać próby na niewielkiej powierzchni – jeśli płyty są kiepskiej jakości i na powierzchni tynku pojawią się jakieś plamy, wówczas sam podkład będzie niewystarczający. W sytuacji tak niepewnej powierzchni, jak kiepskiej jakości płyta gipsowo-kartonowa, należy zastosować farbę olejną, lub farbę na plamy i zacieki – to jedyne, pewne sposoby na całkowite odcięcie przepływów pomiędzy warstwami.

PŁYTY OSB – teoretycznie nie ma konieczności stosowania podkładu na płytę OSB przed zastosowaniem tynku japońskiego, gdyż jest ona chropowata, ale jest to tylko teoria – w praktyce, podobnie jak w przypadku wspomnianych wcześniej płyt gipsowo-kartonowych, na powierzchni płyt OSB pojawią się plamy i to z całą pewnością. Oczywiście tylko wtedy, gdy pokusimy się o nałożenie tynku japońskiego bezpośrednio na pytę OSB. W tym bowiem przypadku zwykły podkład kwarcowy będzie wystarczającą warstwą zabezpieczającą i nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków.

METAL – powierzchnie metalowe to dobra powierzchnia pod tynk japoński. Jeśli są gładkie, to oczywiście warto zastosować na nie podkład kwarcowy, w celu stworzenia chropowatej powierzchni, co ułatwi proces rozprowadzania tynku, nie jest to jednak jedyne wymaganie. Pamiętać bowiem należy, że przygotowany do nakładania tynk japoński ma w sobie bardzo dużo wody, a metal jest na wodę bardzo podatny. Dlatego też przed zastosowaniem ewentualnego podkładu pod tynk, należy wszelkie metalowe powierzchnie zabezpieczyć warstwą środka antykorozyjnego. Zabieg taki stanowi pewność dla dobrej jakości tynku, gdyż niweluje ryzyko pojawienia się rdzawych zacieków w późniejszym czasie.

DREWNO – wbrew pozorom drewno również można pokryć tynkiem japońskim, jednak podobnie jak w przypadku metalu, należy powierzchnie drewniane zabezpieczyć środkiem wodoodpornym , aby drewno nie niszczało.

TWORZYWA SZTUCZNE – powierzchni z tworzyw sztucznych nie trzeba dodatkowo zabezpieczać „antykorozyjnie”, w zależności jednak od tego, czy są to powierzchnie gładkie, czy też chropowate, można rozważyć zastosowanie podkładu kwarcowego.

 

 

TYNK JAPOŃSKI W POŁĄCZENIU Z INNYMI STRUKTURAMI 0

Tynk japoński wspaniale łączy się z innymi strukturami. Jest to przecież tynk dekoracyjny i choć inne materiały naścienne również stanowią dekorację, to nie rywalizują one ze sobą, nie przytłaczają się nawzajem, a wręcz przeciwnie – współgrają ze sobą. Dlatego też ściana pokryta tynkiem japońskim stanowi doskonale tło dla mebli, zarówno tych drewnianych, jak i tapicerowanych. Na takiej ścianie świetnie wyglądają wszelkiego rodzaju obrazy i obrazki - szklane, malowane, w ramach drewnianych, czy metalowych, zdobione przeróżnymi dodatkowymi dekoracjami.

Ściana z bawełnianym tynkiem rewelacyjnie prezentuje się również wtedy, gdy w sąsiedztwie znajduje się całkiem inny naścienny materiał – nieważne czy są to cegły, panele, farba, drewno, czy kamienie – każdy z nich współdziała na drugi, a całość wtapia się w kompozycję wyjątkowego i niepowtarzalnego wnętrza.

Warto zatem łączyć różne struktury w pomieszczeniu tworząc swój własny styl i swoisty charakter mieszkania.

 

 

 

Więcej przykładowych zdjęć w dalszej części artykułu.

 

czytaj całość »
WYPRZEDAŻ KOLEKCJI MIRACLE 0

Z przykrością żegnamy kolejne wzory, które znikają z oferty SILKPLASTER.

Tym razem jest to kolekcja MIRACLE - bardzo wyjątkowe tynki z dodatkiem dużej ilości brokatu.

Jednak wyjątkowość tej kolekcji to nie tylko brokat, ale też wygląd przypominający tynki strukturalne.

W magazynie pozostały już niewielkie ilości - idealne na wykończenie wyróżniającej się ściany,

lub utworzenia fantastycznego ozdobnego wzoru.

Cena w wyprzedaży - 110 zł /op 

 

 

BIAŁE WŁÓKNA W TYNKU JAPOŃSKIM - ŁADNY EFEKT CZY UTRAPIENIE? 0

Białe włókna w tynkach japońskich występują bardzo często. Począwszy od tych, które są białe w 100 %, poprzez takie, które występują w danym wzorze jako dodatek, tworząc swoisty melanż z innym kolorem. Oferta Silkplaster obejmuje stosunkowo niewielką ilość produktów, w których białe włókna nie występują w ogóle, w większości produktów biel się znajduje i w zależności od produktu jest jej ciut mniej, lub ciut więcej.

Niezależnie jednak od ilości białych włókien w tynkach japońskich, należy pamiętać, że są one specyficzne. Na pierwszy rzut oka, poza barwą, nie różnią się niczym od włókien kolorowych. Tymczasem po zamoczeniu ich w wodzie stają się półprzezroczyste, w efekcie czego podczas nakładania tynku japońskiego na ścianę, można odnieść wrażenie, że „przebija” spod niego poprzedni kolor ściany. Większość osób próbuje zniwelować to wrażenie grubszą warstwą nakładanego materiału. Jest to najczęstszy błąd jaki popełnia się podczas prac z tynkiem japońskim, prowadzi bowiem do tego, że wydajność z opakowania okazuje się być zupełnie inna w stosunku do tego co określa producent. Niezależnie od wszystkiego pamiętać bowiem należy, iż tynki z kolekcji drobnoziarnistych: MASTERSILK, OPTIMA, STANDARD powinny być rozprowadzone po ścianie warstwą o grubości nie przekraczającej 1,5 mm, a wszystkie pozostałe kolekcje warstwą nie przekraczająca 2 mm.

Oczywiście należy zwrócić również uwagę na fakt, że efekt półprzejrzystości białych włókien znika zupełnie po całkowitym wyschnięciu tynku, tj. po ok 48 godzinach od nałożenia na ścianę, dlatego nie warto się przejmować „przebijaniem” w wersji mokrej. Z pewnością bowiem, ściana pokryta tynkiem, który będzie już zupełnie suchy, wywoła pożądany i zadowalający efekt.

 

 

ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ PROVENCE 0

Niniejszym prezentujemy różne aranżacje z wykorzystaniem tynków z kolekcji PROVENCE.

Więcej na temat tej kolekcji można znaleźć  w artykule zamieszczonym na stronie głównej naszego sklepu w dniu 08.04.2021.

Pierwsza fotografia prezentuje aranżację wnętrza, wykończonego tynkiem ozdobnym PROVENCE 042 w kolorze blado-żółtym.

 

Więcej zdjęć w dalszej części artykułu.

 

 

czytaj całość »
JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA PROVENCE 0

Spośród wielu kolekcji tynków japońskich Silkplaster dziś szczegółowo kolekcja PROVENCE

PROVENCE to stosunkowo dosyć popularna kolekcja, choć na największą uwagę zasługuje tu zdecydowanie tynk biały. PROVENCE jest korzystny cenowo przy nienajgorszej wydajności z opakowania, wynoszącej ok 3,5 - 4 m2, dzięki temu pokrycie 1 m2 zamyka się w kwocie ok 15,33 - 17,25 zł.

Ściana pokryta tynkiem z kolekcji PROVENCE jest prawie gładka z uwagi na włóknistą strukturę, jednocześnie jednak ze względu na grubość włókien kolekcja ta zakwalifikowana została do grupy tynków średnio wytłaczanych.

Specyfika tej kolekcji opiera się zarówno na delikatnej strukturze, jak i ciekawej kolorystyce, a tym co odróżnia wzory PROVENCE od innych kolekcji jest zawartość dużej ilości białych drobinek, przypominających spłaszczone, zgniecione, nieregularne kuleczki styropianowe. Cała kolekcja to 14 wzorów w odcieniach zieleni (038 i 045), błękitu (047), wrzosowego (049), żółtego (042), blado-pomarańczowego (043), blado-różowego (044), wiśniowego (039), brązowego (050), rudego (048) znaleźć tu można również kolor śnieżnobiały (041), są tu również  najmodniejsze odcienie szarości (037) i beżu (040).  Tynki z kolekcji PROVENCE niewątpliwie stanowią doskonałą bazę do stworzenia doskonałej aranżacji, będąc wspaniałym tłem dla fajnych mebli i ciekawych ozdób.

Kolekcja PROVENCE jest bardzo ciekawa. Świetnie sprawdza się w aranżacjach pokoi dziecięcych, zwłaszcza jeśli dotyczy to jasnych odcieni różu, czy błękitu. Kolekcja zawiera m.in., wspomniany wyżej, wzór w kolorze rudym (ceglastym), który idealnie pasuje do stworzenia aranżacji imitującej ceglastą ścianę. Nie da się jednak pominąć faktu, iż najbardziej popularnym wzorem tej kolekcji niezmiennie pozostaje Provence 041 - tynk, który jest najlepszym tynkiem do aranżacji sufitowych - stosunkowo dosyć gładki, a jednocześnie śnieżnobiały. Wzór ten oczywiście może być również wykorzystywany na ścianach, zarówno jako samodzielny produkt, jak i połączenie w przeróżnych wzorach. 

PROVENCE w każdym wzorze to przede wszystkim kolor - dodatek bieli jest tu bardzo subtelny, biel i kolor nie tworzą więc tak mocnego melanżu, jak to widać często w innym wzorach. Kolekcja spodoba się wszystkim, tym którzy wolą ściany bardziej gładkie niż gruboziarniste oraz tym którzy decydują się na konkretny kolor ściany, chcącym uniknąć jednocześnie efektu wzorzystej tapety.

 

 

PROJEKT - SUPERBOHATEROWIE 0

Każdy ma swojego ulubionego superbohatera. Ale który z nich jest najlepszy? Avengers to grupa superbohaterów ze świata Marvel Comics. Znakiem rozpoznawczym grupy stały się częste zmiany składu, natomiast nigdy nie zmienił się motyw przewodni komiksu, czyli walka z wrogiem, którego nie jest w stanie pokonać pojedynczy superbohater. Każdy superbohater ma swój znak rozpoznawczy - logo. Dlaczegóżby więc nie umieścić  tych znaków na ścianie w pokoju Twojego syna? Młody fan Avengersów z pewnością będzie zachwycony takim pomysłem. Wystarczy tylko zrobić rysunek, a potem wypełnić go kolorowymi tynkami bawełnianymi. Możesz użyć też tynku białego, farbując pigmentami niewielkie ilości na potrzebne kolory. W tym wypadku do wykonania tej fantastycznej aranżacji użyto tynków z kolekcji Art Design.

 

więcej szczegółowych zdjęć projektu w dalszej części artykułu.

 

czytaj całość »
WYPRZEDAŻ PRODUKTÓW 0

Przypominamy o pożegnaniu niektórych wzorów, które zniknęły już z produkcji Silkplaster,

a tym samym pomału znikają też z naszego magazynu.

Chwilowo niektórych wspomnianych wzorów jest jeszcze w naszym magazynie na tyle dużo,

by móc wyremontować jedno małe pomieszczenie,

innych wystarczy tylko na zaakcentowanie wyjątkowej ściany, lub jako element ciekawego wzoru.

Ceny wszystkich produktów, które podlegają wyprzedaży zostały znacznie obniżone,

dlatego warto skorzystać z atrakcyjnej promocji.

Pamiętajcie, że większość tych wyprzedażowych wzorów to produkty ze średniej i górnej półki.

 

Oto tynki z cenami na "do widzenia":

Recoat 179 - cena regularna 139 zł - cena w wyprzedaży 89 zł

Recoat 180 - cena regularna 139 zł - cena w wyprzedaży 89 zł

Recoat 181 - cena regularna 139 zł - cena w wyprzedaży 89 zł

Recoat 182 - cena regularna 139 zł - cena w wyprzedaży 89 zł

Recoat 183 - cena regularna 139 zł - cena w wyprzedaży 89 zł

Ecodecor 101 - cena regularna 107 zł - cena w wyprzedaży 55 zł

 Air line 613 - cena regularna 100 zł - cena w wyprzedaży 75 zł

Art Design 256 - cena regularna 89 zł - cena w wyprzedaży 75 zł

Art Design 265 - cena regularna 89 zł - cena w wyprzedaży 55 zł

Art Design 277 - cena regularna 89 zł - cena w wyprzedaży 75 zł

Victoria 710 - cena regularna 84 zł - cena w wyprzedaży 75 zł

Victoria 712 - cena regularna 84 zł - cena w wyprzedaży 75 zł

Prestige 410 - cena regularna 69 zł - cena w wyprzedaży 55 zł

Provence 046 - cena regularna 69 zł - cena w wyprzedaży 58 zł

 

  

WARSTWA OCHRONNA NA TYNKU JAPOŃSKIM 0

Czy warto zabezpieczać tynk japoński przed zabrudzeniami i uszkodzeniami?

Odpowiedź na to pytanie okazuje się niejednoznaczna. W znacznej mierze zależy to bowiem od pomieszczenia, w którym takie zabezpieczenie ma być zastosowane.

 

Warstwą chroniącą tynk bawełniany przed uszkodzeniem, bądź zabrudzeniem jest bezbarwny lakier. Zdecydowana większość tynków dekoracyjnych Silkplaster wymaga w celu zabezpieczenia lakieru akrylowego na bazie wody. Wyjątek od tej reguły stanowią wzory z kolekcji Recoat, podstawą której są opiłki drewniane, a co za tym idzie, w celu warstwy ochronnej stosuje się lakier do drewna. Najważniejszą zaletą zastosowania lakieru na tynku japońskim (niezależnie od jego rodzaju), jest uzyskanie zmywalnej powierzchni. Brud nam niestraszny kiedy możemy umyć ścianę wodą i detergentem! Pokrycie ściany twardą powłoką ochronną ma również tę zaletę, że znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia powierzchni tynku dekoracyjnego. Jednak czy takie dwa pozytywne aspekty wygrają w starciu z utratą wielu zalet bawełnianej tapety?

Rozważyć tu trzeba:

- Naturalność. Tynk japoński produkowany jest z naturalnych składników i nawet klej, który znajduje się w składzie produktu powstaje na bazie celulozy, całość jest zatem nieszkodliwa dla alergików. Lakier natomiast jest substancją chemiczną, naturalne włókna skryją się zatem pod warstwą chemii.

- Ocieplenie ściany. Oczywiście niemożliwym jest porównanie tynku japońskiego do 20-to centymetrowej warstwy wełny mineralnej. Z pewnością jednak dzięki zastosowaniu tynku bawełnianego ściana w dotyku nie będzie zimna, a wyremontowane pomieszczenie stanie się przytulniejsze. Zastosowanie lakieru rzecz jasna nie spowoduje natychmiastowego odwrócenia reakcji do tego stopnia, że ściana natychmiast stanie się zimna, jednak nie będzie już taka milusia i przyjemna w dotyku, a co za tym idzie dotykanie warstwy lakieru może sprawić chłodniejsze wrażenie.

- Regulacja wilgoci. Tynk japoński pochłania pewną ilość wilgoci z pomieszczenia. Po zastosowaniu lakieru, tj. warstwy nieprzepuszczalnej, nie ma sposobu, aby regulowanie wilgotności zostało zachowane.

- Łatwość naprawiania. W przypadku uszkodzenia tynku, wystarczy zmoczyć fragment ściany wokół uszkodzenia i zatrzeć ponownie tynk przy użyciu pacy plastikowej. Jeśli na powierzchni pojawi się zabrudzenie, to z łatwością można wymienić fragment tynku bez konieczności remontowania całej ściany. W przypadku uszkodzenia tynku pokrytego warstwą lakieru również możliwa jest naprawa danego fragmentu powierzchni, jest to jednak znacznie trudniejsza praca, a dodatkowo z pewnością widoczny pozostanie ślad po takiej naprawie, nawet po ponownym pokryciu lakierem.

- Łatwość usuwania ze ściany. Wystarczy zmoczyć tynk wodą doprowadzając go do konsystencji mokrej papki, po czym z łatwością można produkt usunąć ze ściany. Ciężko natomiast wyobrazić sobie konieczność zdrapywania tynku japońskiego ze ściany wraz z przyklejoną do niego warstwą bezbarwnego lakieru.

 

Jak wynika z powyższych rozważań, niewiele jest korzyści zastosowania powłoki lakierowej na dekoracyjnym tynku japońskim w pomieszczeniach takich jak pokoje dzienne, sypialnie, przedpokoje, korytarze, czy też klatki schodowe. Utrata wielu właściwości tynku jest niewspółmierna do uzyskanych korzyści. Lepiej jest bowiem dokonać naprawy, czy wymienić fragment zabrudzonej tapety bawełnianej, nawet wówczas gdy w domu znajdują się czynniki sprzyjające uszkodzeniom w postaci małych dzieci, czy też zwierzaków domowych. Zupełnie inaczej jednak przedstawia się sytuacja w przypadku pomieszczeń typu kuchnia, czy łazienka, w których dodatkowo tynk japoński należy zabezpieczyć przed NADMIERNĄ wilgocią, która w tych pomieszczeniach jest emitowana. W kuchni, z dala od źródła wody, można jeszcze pokusić się o rezygnację z lakieru, łazienka jednak jest już pomieszczeniem, w którym lakier musi być bezwzględnie zastosowany. I choć utrata korzyści z posiadania tynku japońskiego jest w takiej sytuacji bardzo duża, to należy przyjąć, że zastosowanie na ścianie łazienki płytek ceramicznych, będzie miało dokładnie identyczny efekt. Nie da się jednak ukryć, że pokrycie łazienki tynkiem japońskim, a potem zalakierowanie tejże powierzchni przyczyni znacznie mniej pracy, a co za tym idzie z całą pewnością skróci czas remontu.

 

 

ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ ART DESIGN 0

Niniejszym prezentujemy różne aranżacje z wykorzystaniem tynków z kolekcji Art Design, szczegółowy opis której można znaleźć pośród artykułów zamieszczonych na stronie głównej naszego sklepu.

Na początek żółty jak słońce Art Design 222.

 

 

czytaj całość »
CZY POKRYCIE ŚCIAN TYNKIEM JAPOŃSKIM JEST DROGIE 0

Czy pokrycie ścian TYNKIEM JAPOŃSKIM jest drogie?

Nie! Oczywiście koszty uzależnione są od tego, jak dużą przestrzeń zechcesz zaaranżować – duży magazyn, czy mieszkanie 3 pokojowe. Generalnie SILK PLASTER oferuje szeroką gamę struktur, kolorów i kolekcji, przedział cenowy różni się więc w zależności od wyboru produktów SILK PLASTER!

Dzięki SILK PLASTER możesz stworzyć nowoczesne, niedrogie wnętrze lub wyjść poza horyzonty i stworzyć super klasyczne i luksusowe wnętrze.

Zapoznaj się z naszymi produktami i znajdź odpowiedni tynk, który najlepiej pasuje zarówno do Twoich potrzeb, jak i zasobów portfela.

 

 

JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA ART DESIGN 0

Jedną z najbardziej wyróżniających się kolekcji, spośród wszystkich oferowanych przez firmę Silkplaster, jest kolekcja Art. Design, która została przypisana do grupy tzw. tynków designerskich, choć ich struktura mocno odbiega od kolekcji Fort, czy też Miracle, tj. kolekcji również określonych jako designerskie. Różnica polega przebiega przede wszystkim na wrażeniu dotykowym. Tynki Art. Design są bowiem znacznie bardziej miękkie i przyjemniejsze w dotyku od wymienionych wyżej, dlatego kolekcja ta nazywana jest potocznie kolekcją „dywanikową”, lub „kocykową”.

Swą wyjątkowość kolekcja Art Design zawdzięcza głównie temu, że większość wzorów jest jednolita kolorystycznie i bez żadnych dodatków upiększających. Tylko kilkanaście wzorów Art. Design zawiera dodatek pojedynczych białych nitek, jednak w większości tych „nitkowych” wzorów białe nitki nie wyróżniają się na tle koloru.

Jeśli chodzi o grubość włókien, to Art. Design, można by zaliczyć również do grupy tynków średnio wytłaczanych, bo choć na powierzchni tynki te tworzą powierzchnię niemalże gładką, to ich włókna są grubsze w stosunku do tynków lekko wytłaczanych. Dzięki temu do ewentualnego maskowania pęknięć i niedoskonałości na ścianach, Art Design nadaje się znacznie bardziej niż tynki drobnoziarniste.

Wydajność tynków Art. Design wynosi ok. 3-3,5 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi zatem ok. 25,42 - 29,66 zł.

Art. Design jest jedną z najbogatszych kolorystycznie kolekcji. Składa się na nią bowiem aż 40 wzorów kolorystycznych. Znaleźć tu można odcienie żółtego, jednolite (nr 222, 289), z dodatkiem białych nitek (nr 260), odcienie łososiowego w wersji jednolitej (nr 225) oraz z dodatkiem białych nitek (nr 261), idealnie kremowy (ecru), jednolity (nr 290), śnieżnobiały (nr 253), różne odcienie niebieskiego w wersji jednolitej (nr 234, 293, 257), a także z białymi nitkami (nr 268, 269), miętowy, jednolity (nr 292), odcienie zieleni – jasny seledynowy w wersji jednolitej (nr 230), z białymi nitkami (nr 272), oliwkowy w wersji jednolitej (nr 291), oraz z dodatkiem białych nitek (nr 273), odcienie koloru fioletowego, jednolite (nr 254, 294), z białymi nitkami (nr 271), odcień brudnego różu, jednolity (nr 295), odcienie beżu, w wersji jednolitej (nr 226, 281,), z białymi nitkami (nr 264), odcienie koloru rudego, jednolite (nr 255, 241), a także z dodatkiem białych nitek (nr 263,266), intensywny odcień malinowej czerwieni, jednolity (nr 245), odcienie brązu w wersji jednolitej (nr 247, 286), w wersji z białymi nitkami (nr 267), intensywnie granatowy, jednolity (nr 282), odcienie modnej szarości, jednolite (nr 235, 237, 238), a także z białymi nitkami (nr 274, 274) oraz czarny jednolity (nr 283) i w wersji z białymi nitkami (nr 279) które świetnie sprawdzają się w aranżacjach typu Black & White.

Zastosowanie tynków z kolekcji Art Design może być różnorakie. Można je zastosować w całym pomieszczeniu, lub wyeksponować przy ich użyciu tylko jedną wyjątkową ścianę. Tynki te doskonale sprawdzają się również na poddaszach, tj. na powierzchniach skośnych. Art. Design pasuje zarówno do przedpokoju, salonu, czy pokoju dziecięcego, jednak z uwagi na swój przytulny charakter, szczególnie warto rozważyć zastosowanie Art. Design pomieszczeniu służącym za oazę spokoju, czyli sypialni :-)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl