Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Poniżej link do cennika tynków japońskich, bawełnianych SILK PLASTER
WARSTWA OCHRONNA NA TYNKU JAPOŃSKIM 0

Czy warto zabezpieczać tynk japoński przed zabrudzeniami i uszkodzeniami?

Odpowiedź na to pytanie okazuje się niejednoznaczna. W znacznej mierze zależy to bowiem od pomieszczenia, w którym takie zabezpieczenie ma być zastosowane.

 

Warstwą chroniącą tynk bawełniany przed uszkodzeniem, bądź zabrudzeniem jest bezbarwny lakier. Zdecydowana większość tynków dekoracyjnych Silkplaster wymaga w celu zabezpieczenia lakieru akrylowego na bazie wody. Wyjątek od tej reguły stanowią wzory z kolekcji Recoat, podstawą której są opiłki drewniane, a co za tym idzie, w celu warstwy ochronnej stosuje się lakier do drewna. Najważniejszą zaletą zastosowania lakieru na tynku japońskim (niezależnie od jego rodzaju), jest uzyskanie zmywalnej powierzchni. Brud nam niestraszny kiedy możemy umyć ścianę wodą i detergentem! Pokrycie ściany twardą powłoką ochronną ma również tę zaletę, że znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia powierzchni tynku dekoracyjnego. Jednak czy takie dwa pozytywne aspekty wygrają w starciu z utratą wielu zalet bawełnianej tapety?

Rozważyć tu trzeba:

- Naturalność. Tynk japoński produkowany jest z naturalnych składników i nawet klej, który znajduje się w składzie produktu powstaje na bazie celulozy, całość jest zatem nieszkodliwa dla alergików. Lakier natomiast jest substancją chemiczną, naturalne włókna skryją się zatem pod warstwą chemii.

- Ocieplenie ściany. Oczywiście niemożliwym jest porównanie tynku japońskiego do 20-to centymetrowej warstwy wełny mineralnej. Z pewnością jednak dzięki zastosowaniu tynku bawełnianego ściana w dotyku nie będzie zimna, a wyremontowane pomieszczenie stanie się przytulniejsze. Zastosowanie lakieru rzecz jasna nie spowoduje natychmiastowego odwrócenia reakcji do tego stopnia, że ściana natychmiast stanie się zimna, jednak nie będzie już taka milusia i przyjemna w dotyku, a co za tym idzie dotykanie warstwy lakieru może sprawić chłodniejsze wrażenie.

- Regulacja wilgoci. Tynk japoński pochłania pewną ilość wilgoci z pomieszczenia. Po zastosowaniu lakieru, tj. warstwy nieprzepuszczalnej, nie ma sposobu, aby regulowanie wilgotności zostało zachowane.

- Łatwość naprawiania. W przypadku uszkodzenia tynku, wystarczy zmoczyć fragment ściany wokół uszkodzenia i zatrzeć ponownie tynk przy użyciu pacy plastikowej. Jeśli na powierzchni pojawi się zabrudzenie, to z łatwością można wymienić fragment tynku bez konieczności remontowania całej ściany. W przypadku uszkodzenia tynku pokrytego warstwą lakieru również możliwa jest naprawa danego fragmentu powierzchni, jest to jednak znacznie trudniejsza praca, a dodatkowo z pewnością widoczny pozostanie ślad po takiej naprawie, nawet po ponownym pokryciu lakierem.

- Łatwość usuwania ze ściany. Wystarczy zmoczyć tynk wodą doprowadzając go do konsystencji mokrej papki, po czym z łatwością można produkt usunąć ze ściany. Ciężko natomiast wyobrazić sobie konieczność zdrapywania tynku japońskiego ze ściany wraz z przyklejoną do niego warstwą bezbarwnego lakieru.

 

Jak wynika z powyższych rozważań, niewiele jest korzyści zastosowania powłoki lakierowej na dekoracyjnym tynku japońskim w pomieszczeniach takich jak pokoje dzienne, sypialnie, przedpokoje, korytarze, czy też klatki schodowe. Utrata wielu właściwości tynku jest niewspółmierna do uzyskanych korzyści. Lepiej jest bowiem dokonać naprawy, czy wymienić fragment zabrudzonej tapety bawełnianej, nawet wówczas gdy w domu znajdują się czynniki sprzyjające uszkodzeniom w postaci małych dzieci, czy też zwierzaków domowych. Zupełnie inaczej jednak przedstawia się sytuacja w przypadku pomieszczeń typu kuchnia, czy łazienka, w których dodatkowo tynk japoński należy zabezpieczyć przed NADMIERNĄ wilgocią, która w tych pomieszczeniach jest emitowana. W kuchni, z dala od źródła wody, można jeszcze pokusić się o rezygnację z lakieru, łazienka jednak jest już pomieszczeniem, w którym lakier musi być bezwzględnie zastosowany. I choć utrata korzyści z posiadania tynku japońskiego jest w takiej sytuacji bardzo duża, to należy przyjąć, że zastosowanie na ścianie łazienki płytek ceramicznych, będzie miało dokładnie identyczny efekt. Nie da się jednak ukryć, że pokrycie łazienki tynkiem japońskim, a potem zalakierowanie tejże powierzchni przyczyni znacznie mniej pracy, a co za tym idzie z całą pewnością skróci czas remontu.

 

 

Aranżacje z kolekcją Art Design 0

Niniejszym prezentujemy różne aranżacje z wykorzystaniem tynków z kolekcji Art Design, szczegółowy opis której można znaleźć pośród artykułów zamieszczonych na stronie głównej naszego sklepu.

Na początek żółty jak słońce Art Design 222.

 

 

czytaj całość »
CZY POKRYCIE ŚCIAN TYNKIEM JAPOŃSKIM JEST DROGIE 0

Czy pokrycie ścian TYNKIEM JAPOŃSKIM jest drogie?

Nie! Oczywiście koszty uzależnione są od tego, jak dużą przestrzeń zechcesz zaaranżować – duży magazyn, czy mieszkanie 3 pokojowe. Generalnie SILK PLASTER oferuje szeroką gamę struktur, kolorów i kolekcji, przedział cenowy różni się więc w zależności od wyboru produktów SILK PLASTER!

Dzięki SILK PLASTER możesz stworzyć nowoczesne, niedrogie wnętrze lub wyjść poza horyzonty i stworzyć super klasyczne i luksusowe wnętrze.

Zapoznaj się z naszymi produktami i znajdź odpowiedni tynk, który najlepiej pasuje zarówno do Twoich potrzeb, jak i zasobów portfela.

 

 

JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA ART DESIGN 0

Jedną z najbardziej wyróżniających się kolekcji, spośród wszystkich oferowanych przez firmę Silkplaster, jest kolekcja Art. Design, która została przypisana do grupy tzw. tynków designerskich, choć ich struktura mocno odbiega od kolekcji Fort, czy też Miracle, tj. kolekcji również określonych jako designerskie. Różnica polega przebiega przede wszystkim na wrażeniu dotykowym. Tynki Art. Design są bowiem znacznie bardziej miękkie i przyjemniejsze w dotyku od wymienionych wyżej, dlatego kolekcja ta nazywana jest potocznie kolekcją „dywanikową”, lub „kocykową”.

Swą wyjątkowość kolekcja Art Design zawdzięcza głównie temu, że większość wzorów jest jednolita kolorystycznie i bez żadnych dodatków upiększających. Tylko kilkanaście wzorów Art. Design zawiera dodatek pojedynczych białych nitek, jednak w większości tych „nitkowych” wzorów białe nitki nie wyróżniają się na tle koloru.

Jeśli chodzi o grubość włókien, to Art. Design, można by zaliczyć również do grupy tynków średnio wytłaczanych, bo choć na powierzchni tynki te tworzą powierzchnię niemalże gładką, to ich włókna są grubsze w stosunku do tynków lekko wytłaczanych. Dzięki temu do ewentualnego maskowania pęknięć i niedoskonałości na ścianach, Art Design nadaje się znacznie bardziej niż tynki drobnoziarniste.

Wydajność tynków Art. Design wynosi ok. 3-3,5 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi zatem ok. 25,42 - 29,66 zł.

Art. Design jest jedną z najbogatszych kolorystycznie kolekcji. Składa się na nią bowiem aż 40 wzorów kolorystycznych. Znaleźć tu można odcienie żółtego, jednolite (nr 222, 289), z dodatkiem białych nitek (nr 260), odcienie łososiowego w wersji jednolitej (nr 225) oraz z dodatkiem białych nitek (nr 261), idealnie kremowy (ecru), jednolity (nr 290), śnieżnobiały (nr 253), różne odcienie niebieskiego w wersji jednolitej (nr 234, 293, 257), a także z białymi nitkami (nr 268, 269), miętowy, jednolity (nr 292), odcienie zieleni – jasny seledynowy w wersji jednolitej (nr 230), z białymi nitkami (nr 272), oliwkowy w wersji jednolitej (nr 291), oraz z dodatkiem białych nitek (nr 273), odcienie koloru fioletowego, jednolite (nr 254, 294), z białymi nitkami (nr 271), odcień brudnego różu, jednolity (nr 295), odcienie beżu, w wersji jednolitej (nr 226, 281,), z białymi nitkami (nr 264), odcienie koloru rudego, jednolite (nr 255, 241), a także z dodatkiem białych nitek (nr 263,266), intensywny odcień malinowej czerwieni, jednolity (nr 245), odcienie brązu w wersji jednolitej (nr 247, 286), w wersji z białymi nitkami (nr 267), intensywnie granatowy, jednolity (nr 282), odcienie modnej szarości, jednolite (nr 235, 237, 238), a także z białymi nitkami (nr 274, 274) oraz czarny jednolity (nr 283) i w wersji z białymi nitkami (nr 279) które świetnie sprawdzają się w aranżacjach typu Black & White.

Zastosowanie tynków z kolekcji Art Design może być różnorakie. Można je zastosować w całym pomieszczeniu, lub wyeksponować przy ich użyciu tylko jedną wyjątkową ścianę. Tynki te doskonale sprawdzają się również na poddaszach, tj. na powierzchniach skośnych. Art. Design pasuje zarówno do przedpokoju, salonu, czy pokoju dziecięcego, jednak z uwagi na swój przytulny charakter, szczególnie warto rozważyć zastosowanie Art. Design pomieszczeniu służącym za oazę spokoju, czyli sypialni :-)

 

PROJEKT "DZIECI FUTBOLU" 0

Czy w niespełna 12-metrowym pokoju można zbudować stadion piłkarski? Jest to jak najbardziej możliwe. Niewielką przestrzeń można zaaranżować w boisko, nawet jeśli pomieszczenie zamieszkuje nie jeden, a dwóch zagorzałych fanów piłki nożnej. Warto skorzystać z przedstawionego pomysłu na to, w jaki sposób stworzyć komfortowe warunki do uprawiania sportu, nauki i wypoczynku w pokoju przyszłych gwiazd piłki nożnej.

 

 

 Więcej zdjęć w dalszej części artykułu.

 

czytaj całość »
JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA FORT 0

W najnowszej odsłonie porównującej różne kolekcje tynków japońskich Silkplaster pod lupę wzięta została wyjątkowa kolekcja FORT.

Kolekcja FORT należy do grupy tzw. tynków designerskich. Struktura tych tynków zdecydowanie odbiega od struktur innych kolekcji. Są to pojedyncze białe nitki, które wyróżniają się na tle konkretnego koloru. Jednocześnie duża ilość gruboziarnistego brokatu, która wymieszana jest z tymi włóknami, nadaje wzorom FORT specyficzny charakter. Tynk dekoracyjny FORT w dotyku również mocno różni się od większości tynków bawełnianych. Jest bowiem bardziej szorstki, chropowaty, a co za tym idzie, twardszy. W dotyku tynki ozdobne FORT przypominają bardziej tynki strukturalne, zachowują jednak wszystkie właściwości tynków japońskich.

Wydajność tynków FORT wynosi ok. 3 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi zatem ok. 33,00 zł. Cała kolekcja składa się z zaledwie 4-ech wzorów kolorystycznych. W kolekcji znaleźć można zatem bardzo jasny odcień szarości - można by go określić jako blado-szary (513), jasny brąz w odcieniu koloru rudego (514), ciemny brąz (515) oraz czarny (516), który świetnie sprawdza się w aranżacjach typu Black & White.

Wybór jednego z tynków ozdobnych FORT podczas tworzenia aranżacji w nowoczesnym stylu to doskonała decyzja dla wszystkich fanów czegoś nietypowego i niepowtarzalnego.

 

 

 

POZBĄDŹ SIĘ NIERÓWNOŚCI ZE SWOICH ŚCIAN 0

Tynk japoński jest materiałem bardzo elastycznym. Dzięki zastosowaniu tego materiału, zakryjesz wszelkie niezbyt głębokie dziury, zarysowania oraz pozostałe niedoskonałości na swojej ścianie czy też suficie. Uzyskasz nie tylko odnowioną powierzchnię bez żadnych szwów i łączeń, ale również pewność zachowania jakości na bardzo długi czas. A nawet gdy po wielu latach fragmenty tynku bawełnianego ulegną przypadkowemu zniszczeniu, będziesz mógł go łatwo naprawić, co nie pozostawi po sobie śladu.

Jedno opakowanie tynku bawełnianego to dekoracyjność i funkcjonalność w jednym, idealne na powierzchnię ok. 3-4 m2 Twojej ściany :)

 

Stosując tynk bawełniany unikniesz powyższego efektu na swojej ścianie.

 

ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ AIR LINE 0

Kolekcja Air line to tynki należące do grupy tynków mocno wytłaczanych. Wzory te charakteryzują się dodatkiem kolorowych nitkowatych włókien. Tynki z kolekcji Air line fajnie prezentują się w różnych wnętrzach, co widać na poniższych zdjęciach. Na początek beżowy Air line 608.

 

 

JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA AIR LINE 0

AIR LINE, to kolejna kolekcja z grupy tynków mocno wytłaczanych, którą prezentujemy na naszym blogu. Podobnie, jak wcześniej omawiane kolekcje z tej grupy, AIR LINE dzięki strukturze gruboziarnistej, świetnie nadaje się do maskowania wszelkich nierówności na ścianach. Tynki dekoracyjne AIR LINE są droższe w porównaniu z wcześniej omawianymi kolekcjami, jednak różnią się od nich wyglądem. Wydajność tynków AIR LINE wynosi ok. 3,5 do 4 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi zatem ok. 25 - 28,57 zł.

Cała kolekcja składa się z 9-ciu wzorów kolorystycznych. To co wyróżnia tę kolekcję spośród pozostałych składa się na dodatki, a konkretnie wyraziste grube sploty nitek lub kolorowe, cieniutkie paseczki – w każdym wzorze kolekcji AIR LINE są one inne, w niektórych wzorach zdarzają się połyskliwe. Obecność takich dodatków upiększających sprawia, że tynki te świetnie komponują się w połączeniu z brokatem długim, czyli brokatowymi nitkami ok 5-cio centymetrowej długości, które można nabyć osobno. Kolorystyka kolekcji AIR LINE jest dosyć ograniczona, ale dotyczy kolorów lubianych i popularnych. Począwszy od najpopularniejszego beżu (nr katalogowe 603 oraz 608), poprzez beżowo-pomarańczowy (605), znaleźć tu można również odcień koloru bordowego (606), pomarańczowego (609), żółtego (610), wrzosowego (612), jasno-oliwkowego (614) oraz odcień niebieskiego (601) . Wspomniane kolory są w większości jasne, w delikatnym odcieniu danej barwy, w przypadkach jednak, gdy kolor jest bardziej intensywny (np. w przypadku bordowego 606), tonuje go większa ilość białych włókien, które są wymieszane z włóknami w danym kolorze.

AIR LINE to tynki ozdobne na ściany wewnętrzne, które sprawdzą się w aranżacjach wielu pomieszczeń. Będą dobrze komponowały się zarówno na ścianach korytarzy, pokoi dziennych, pokoi gościnnych, jak i na ścianach pozostałych pomieszczeń w Twoim domu. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy w jaki sposób zaaranżujesz swoje wnętrze. Ściana jest TYLKO tłem i AŻ tłem dla mebli i mnóstwa innych dodatków dekoracyjnych.

 

 

DEKORACYJNE TYNKI DESIGNERSKIE 0

Stoisz u progu remontu czy też wykończenia nowego mieszkania / domu?

Marzy Ci się nowoczesny design? Atrakcyjny wyjątkowy wystrój wnętrza, jakiego nie zobaczysz u sąsiadów i najbliższych znajomych?

Charakter pomieszczeniom możesz nadać przy pomocy tynków dekoracyjnych. Oferta Silkplaster oprócz typowych, często sprzedawanych tynków dekoracyjnych z grup lekko, średnio i mocno wytłaczanych, zawiera również grupę TYNKÓW DESIGNERSKICH, takich jak FORT, MIRACLE oraz ART. DESIGN. Tynki te są bardzo specyficzne i wyjątkowe, a jednocześnie odznaczają się od pozostałych kolekcji jednolitością barw, jeśli zatem zależy Ci na eleganckiej ścianie w ładnym, żywym kolorze to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. MIRACLE – to najpiękniejsza ze wszystkich kolekcji Silkplaster. Zawiera aż 40 wzorów. Ułożenie włókien w tej kolekcji jest specyficzne, a dodatek brokatu nadaje tej kolekcji unikalny charakter, sprawiając jednocześnie, że po całkowitym wyschnięciu nie jest on tak miękki jak inne tynki japońskie. W dotyku struktura tego tynku nie kojarzy się z miękkością bawełny, co za tym idzie, kolekcja ta mocno odbiega od pozostałych. Paleta barw tej kolekcji jest również bardzo ciekawa. Można tu znaleźć nie tylko kilka odcieni żółtego, pomarańczowego, różu, zieleni, fioletu i niebieskiego, ale również najbardziej modne kolory, takie jak beż, czekolada i szarość. Warto również dodać, iż

MIRACLE jest jedyną kolekcją Silkplaster, w której występują 2 struktury, różniące się między sobą grubością włókien: w części tych tynków włókna stanowią pojedyncze niteczki, w pozostałych zaś grube sploty nitek. Do pierwszej grupy (tynki z pojedynczymi niteczkami) zaliczają się nr katalogowe: 1001, 1003, 1005, 1007, 1009, 1011, 1013, 1015, 1017, 1019, 1021,1023, 1025, 1027, 1029, 1031, 1033, 1035, 1037, 1039. Do drugiej grupy (tynki z grubymi splotami nitek) zaliczają się nr katalogowe: 1002, 1004, 1006, 1008, 1010, 1012, 1014, 1016, 1018,1020, 1022, 1024, 1026, 1028, 1030, 1032, 1034, 1036, 1038, 1040

FORT – kolekcja ta również jest unikatowa, tym bardziej, że zalicza się do niej zaledwie 4 kolory: srebrny, jasno-brązowy (lekko rudawy), ciemno-brązowy oraz czarny. Struktura tych tynków jest również bardziej twarda, podobnie jak w przypadku kolekcji MIRACLE. Podobieństwo stanowi również zawartość brokatu, jednak FORT od wcześniej omawianej kolekcji różni się swoją strukturą oraz połączeniem wspomnianych czterech kolorów z barwą białą – kolor stanowi bazę (tło) dla splotu wielu pojedynczych, białych nitek, wybijających się na pierwszy plan. Efekt dekoracyjny ściany z użyciem tynku z tej kolekcji jest oszałamiający. Nr katalogowe kolekcji FORT to: 513, 514, 515, 516

ART DESIGN – to kolejny przykład, wyjątkowej, innej niż wszystkie kolekcje Silkplaster. Nazywamy ją kolekcją „kocykową” czy też „dywanikową”, gdyż sploty włókien w tych tynkach przypominają nieco splot włókien w wykładzinie dywanowej. Oczywiście nie każdemu podoba się taka struktura na ścianie, jednak tynki te doskonale pasują do pomieszczeń, którym chcemy nadać wrażenie ciepła i przytulności. Wspaniale sprawdzą się zatem w aranżacji sypialni. Struktura wszystkich wzorów w tej kolekcji jest do siebie bardzo podobna, niemniej całą kolekcję można podzielić na 2 grupy. Do pierwszej grupy zaliczają się nr katalogowe: 222, 225, 226, 230, 234, 235, 238, 241, 245, 247, 253, 254, 255, 257, 280, 281, 282, 283, 286, 289, 291, 292, 293, 294, 295, – są to tynki o jednolitych barwach, paleta kolorów jest tu bardzo ciekawa i bogata: kilka odcieni popularnego beżu oraz kilka odcieni równie popularnej szarości, jest tu również, błękit, granat, wrzos, rudy, żółty, brzoskwiniowy, czekoladowy, soczysty seledynowy, ogniście czerwony, a także śnieżnobiały oraz idealny ecru. Warto dodać, że w dotyku tynki te są bardzo przyjemne, dzięki czemu można uzyskać efekt „mięciutkiej” ściany. Do drugiej grupy zaliczają się nr katalogowe: 260, 261, 263, 264, 266, 267, 268, 269, 271, 272, 273, 274, 276, 279 –te tynki przypominają nieco kolekcję FORT, gdyż kolor bazowy stanowi tło dla dużej ilości, krótkich białych niteczek, wybijających się na pierwszy plan. Znaczącą cechą odróżniającą te wzory od kolekcji FORT jest brak brokatu oraz gładsza struktura - w kolekcji FORT splot nitek nadaje tynkowi efekt trójwymiarowości, w ART. DESIGN tego efektu nie ma. Paleta barw zbliżona jest do palety z pierwszej grupy, jednakże kolor granatowy zastąpiony jest kolorem czarnym, a poza tym, barwy te są delikatniejsze i za sprawą bieli nitek są łagodniejsze i nie aż tak bardzo wyraziste.

Tynki designerskie są tynkami z wyższej półki, a co za tym idzie, koszty remontu będą nieco wyższe niż w przypadku użycia najbardziej popularnych tynków japońskich. Pamiętać jednak należy o tym, że czasem warto przeznaczyć nieco więcej funduszy na to, aby mieć piękne, a przede wszystkim wyjątkowe i niestandardowe wykończenie wnętrza w swoim „ domowym królestwie”.

 

 

ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ VICTORIA 1

Kolekcja Victoria to tynki należące do grupy tynków mocno wytłaczanych. Są to wzory o intensywnych barwach, dzięki czemu stanowią tło do przeróżnych dodatków, tworząc bardzo ciekawe aranżacje, które prezentujemy poniżej.

Na wstępie odcień koloru brązowego, tj. Victoria 708

W dalszej części artykułu więcej przykładów aranżacji.

 

czytaj całość »
JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA VICTORIA 0

Najnowsza odsłona porównująca różne kolekcje tynków japońskich Silkplaster dotyczy kolekcji VICTORIA. Kolekcja ta, podobnie jak wcześniej omawiany PRESTIGE oraz RELIEF, należy do grupy tzw. tynków mocno wytłaczanych. Dzięki strukturze gruboziarnistej tynki te świetnie nadają się do maskowania wszelkich nierówności na ścianach. VICTORIA jest niedocenianą kolekcją w Polsce, prawdopodobnie ze względu na swoją cenę, jest to bowiem produkt z tzw. średniej półki. Wydajność tynków VICTORIA wynosi ok. 3,5 do 4 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi zatem ok. 21,00 – 24, 00 zł.

Cała kolekcja składa się z 16-tu wzorów kolorystycznych. Każdy wzór jest tu melanżem danego koloru, co oznacza, że we wzorze występuje jeden kolor w kilku odcieniach. Niektóre wzory posiadają w składzie czarne drobinki, co przynosi efekt ciemnego „nakropienia”. Poza tymi czarnymi kropeczkami, wzory VICTORII nie posiadają żadnych innych dodatków upiększających. Możliwe jest jednak, tak jak w przypadku innych kolekcji osobne dodanie dowolnego brokatu, który wzbogaci dany wzór.

Kolorystyka tych tynków jest dosyć bogata, aczkolwiek niedoceniana. Znaleźć tu jednak można zarówno kilka odcieni intensywnego różowego (nr 710, 712, 720), kilka odcieni zielonego (nr 715, 716, 723), odcienie beżowego i jasno-brązowego (nr 704, 708, 722, 723) a także kolor żółty (nr 702), fioletowy (nr 713), niebieski (nr 717), jasno-pomarańczowy (nr 721), szary (nr 703) oraz śnieżnobiały o nr 701. Mimo, iż większość wspomnianych barw jest stosunkowo dosyć intensywna i wyrazista, to świetnie komponuje się na ścianach jako tło dla bardziej delikatnych i stonowanych dodatków znajdujących się w pomieszczeniu, lub też jako tło dla wyrazistych, ale mocno kontrastujących ze ścianami elementów. Warto również rozważyć zastosowanie takiego intensywnego wzoru jako element wyróżniający w pomieszczeniu tylko jedną ścianę, która będzie wyjątkowa i przyciągająca wzrok. Pewne jest tu jedno – tynki VICTORIA są rzadkim przypadkiem w polskich domach, w związku z czym można stworzyć z nimi naprawdę bardzo oryginalne wnętrze.

 

ZMIANY W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM 0

Szanowni Państwo!

W związku z szerzącą się pandemią Covid-19 wprowadziliśmy niewielkie zmiany, dotyczące naszej pracy.

Począwszy od dnia dzisiejszego wszelkie zamówienia realizowane będą w ciągu 48 godzin, a nie w ciągu 24 jak do tej pory. 

Dla Państwa bezpieczeństwa, ale również dla bezpieczeństwa kurierów, którzy dostarczają Państwa zamówienia, zachęcamy do rezygnowania, w miarę możliwości z przesyłek za pobraniem, w celu minimalizowania bezpośrednich kontaktów na poziomie kurier-odbiorca. 

Wraz z firmą InPost, która realizuje znaczną większość naszych dostaw, rekomendujemy, dla jeszcze większego bezpieczeństwa, korzystanie z opcji dostaw do paczkomatów. Polecamy też mobilną aplikację InPost, dzięki której można odebrać przesyłkę bez konieczności dotykania klawiatury paczkomatu.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl