Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Poniżej link do cennika tynków japońskich, bawełnianych SILK PLASTER
Długi weekend 0

 Szanowni Państwo!

Zbliża się długi weekend, dlatego wszelkie zamówienia

złożone począwszy od godz 13 dnia jutrzejszego, zrealizujemy w poniedziałek 7 czerwca.

Udanego wypoczynku!

 

 

WYPRZEDAŻ KOLEKCJI MIRACLE 0

Z przykrością żegnamy kolejne wzory, które znikają z oferty SILKPLASTER.

Tym razem jest to kolekcja MIRACLE - bardzo wyjątkowe tynki z dodatkiem dużej ilości brokatu.

Jednak wyjątkowość tej kolekcji to nie tylko brokat, ale też wygląd przypominający tynki strukturalne.

W magazynie pozostały już niewielkie ilości - idealne na wykończenie wyróżniającej się ściany,

lub utworzenia fantastycznego ozdobnego wzoru.

Cena w wyprzedaży - 110 zł /op 

 

 

BIAŁE WŁÓKNA W TYNKU JAPOŃSKIM - ŁADNY EFEKT CZY UTRAPIENIE? 0

Białe włókna w tynkach japońskich występują bardzo często. Począwszy od tych, które są białe w 100 %, poprzez takie, które występują w danym wzorze jako dodatek, tworząc swoisty melanż z innym kolorem. Oferta Silkplaster obejmuje stosunkowo niewielką ilość produktów, w których białe włókna nie występują w ogóle, w większości produktów biel się znajduje i w zależności od produktu jest jej ciut mniej, lub ciut więcej.

Niezależnie jednak od ilości białych włókien w tynkach japońskich, należy pamiętać, że są one specyficzne. Na pierwszy rzut oka, poza barwą, nie różnią się niczym od włókien kolorowych. Tymczasem po zamoczeniu ich w wodzie stają się półprzezroczyste, w efekcie czego podczas nakładania tynku japońskiego na ścianę, można odnieść wrażenie, że „przebija” spod niego poprzedni kolor ściany. Większość osób próbuje zniwelować to wrażenie grubszą warstwą nakładanego materiału. Jest to najczęstszy błąd jaki popełnia się podczas prac z tynkiem japońskim, prowadzi bowiem do tego, że wydajność z opakowania okazuje się być zupełnie inna w stosunku do tego co określa producent. Niezależnie od wszystkiego pamiętać bowiem należy, iż tynki z kolekcji drobnoziarnistych: MASTERSILK, OPTIMA, STANDARD powinny być rozprowadzone po ścianie warstwą o grubości nie przekraczającej 1,5 mm, a wszystkie pozostałe kolekcje warstwą nie przekraczająca 2 mm.

Oczywiście należy zwrócić również uwagę na fakt, że efekt półprzejrzystości białych włókien znika zupełnie po całkowitym wyschnięciu tynku, tj. po ok 48 godzinach od nałożenia na ścianę, dlatego nie warto się przejmować „przebijaniem” w wersji mokrej. Z pewnością bowiem, ściana pokryta tynkiem, który będzie już zupełnie suchy, wywoła pożądany i zadowalający efekt.

 

 

ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ PROVENCE 0

Niniejszym prezentujemy różne aranżacje z wykorzystaniem tynków z kolekcji PROVENCE.

Więcej na temat tej kolekcji można znaleźć  w artykule zamieszczonym na stronie głównej naszego sklepu w dniu 08.04.2021.

Pierwsza fotografia prezentuje aranżację wnętrza, wykończonego tynkiem ozdobnym PROVENCE 042 w kolorze blado-żółtym.

 

Więcej zdjęć w dalszej części artykułu.

 

 

czytaj całość »
JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA PROVENCE 0

Spośród wielu kolekcji tynków japońskich Silkplaster dziś szczegółowo kolekcja PROVENCE

PROVENCE to stosunkowo dosyć popularna kolekcja, choć na największą uwagę zasługuje tu zdecydowanie tynk biały. PROVENCE jest korzystny cenowo przy nienajgorszej wydajności z opakowania, wynoszącej ok 3,5 - 4 m2, dzięki temu pokrycie 1 m2 zamyka się w kwocie ok 15,33 - 17,25 zł.

Ściana pokryta tynkiem z kolekcji PROVENCE jest prawie gładka z uwagi na włóknistą strukturę, jednocześnie jednak ze względu na grubość włókien kolekcja ta zakwalifikowana została do grupy tynków średnio wytłaczanych.

Specyfika tej kolekcji opiera się zarówno na delikatnej strukturze, jak i ciekawej kolorystyce, a tym co odróżnia wzory PROVENCE od innych kolekcji jest zawartość dużej ilości białych drobinek, przypominających spłaszczone, zgniecione, nieregularne kuleczki styropianowe. Cała kolekcja to 14 wzorów w odcieniach zieleni (038 i 045), błękitu (047), wrzosowego (049), żółtego (042), blado-pomarańczowego (043), blado-różowego (044), wiśniowego (039), brązowego (050), rudego (048) znaleźć tu można również kolor śnieżnobiały (041), są tu również  najmodniejsze odcienie szarości (037) i beżu (040).  Tynki z kolekcji PROVENCE niewątpliwie stanowią doskonałą bazę do stworzenia doskonałej aranżacji, będąc wspaniałym tłem dla fajnych mebli i ciekawych ozdób.

Kolekcja PROVENCE jest bardzo ciekawa. Świetnie sprawdza się w aranżacjach pokoi dziecięcych, zwłaszcza jeśli dotyczy to jasnych odcieni różu, czy błękitu. Kolekcja zawiera m.in., wspomniany wyżej, wzór w kolorze rudym (ceglastym), który idealnie pasuje do stworzenia aranżacji imitującej ceglastą ścianę. Nie da się jednak pominąć faktu, iż najbardziej popularnym wzorem tej kolekcji niezmiennie pozostaje Provence 041 - tynk, który jest najlepszym tynkiem do aranżacji sufitowych - stosunkowo dosyć gładki, a jednocześnie śnieżnobiały. Wzór ten oczywiście może być również wykorzystywany na ścianach, zarówno jako samodzielny produkt, jak i połączenie w przeróżnych wzorach. 

PROVENCE w każdym wzorze to przede wszystkim kolor - dodatek bieli jest tu bardzo subtelny, biel i kolor nie tworzą więc tak mocnego melanżu, jak to widać często w innym wzorach. Kolekcja spodoba się wszystkim, tym którzy wolą ściany bardziej gładkie niż gruboziarniste oraz tym którzy decydują się na konkretny kolor ściany, chcącym uniknąć jednocześnie efektu wzorzystej tapety.

 

 

WIELKANOC 0

 

 

PROJEKT - SUPERBOHATEROWIE 0

Każdy ma swojego ulubionego superbohatera. Ale który z nich jest najlepszy? Avengers to grupa superbohaterów ze świata Marvel Comics. Znakiem rozpoznawczym grupy stały się częste zmiany składu, natomiast nigdy nie zmienił się motyw przewodni komiksu, czyli walka z wrogiem, którego nie jest w stanie pokonać pojedynczy superbohater. Każdy superbohater ma swój znak rozpoznawczy - logo. Dlaczegóżby więc nie umieścić  tych znaków na ścianie w pokoju Twojego syna? Młody fan Avengersów z pewnością będzie zachwycony takim pomysłem. Wystarczy tylko zrobić rysunek, a potem wypełnić go kolorowymi tynkami bawełnianymi. Możesz użyć też tynku białego, farbując pigmentami niewielkie ilości na potrzebne kolory. W tym wypadku do wykonania tej fantastycznej aranżacji użyto tynków z kolekcji Art Design.

 

więcej szczegółowych zdjęć projektu w dalszej części artykułu.

 

czytaj całość »
WYPRZEDAŻ PRODUKTÓW 0

Przypominamy o pożegnaniu niektórych wzorów, które zniknęły już z produkcji Silkplaster,

a tym samym pomału znikają też z naszego magazynu.

Chwilowo niektórych wspomnianych wzorów jest jeszcze w naszym magazynie na tyle dużo,

by móc wyremontować jedno małe pomieszczenie,

innych wystarczy tylko na zaakcentowanie wyjątkowej ściany, lub jako element ciekawego wzoru.

Ceny wszystkich produktów, które podlegają wyprzedaży zostały znacznie obniżone,

dlatego warto skorzystać z atrakcyjnej promocji.

Pamiętajcie, że większość tych wyprzedażowych wzorów to produkty ze średniej i górnej półki.

 

Oto tynki z cenami na "do widzenia":

Recoat 179 - cena regularna 139 zł - cena w wyprzedaży 89 zł

Recoat 180 - cena regularna 139 zł - cena w wyprzedaży 89 zł

Recoat 181 - cena regularna 139 zł - cena w wyprzedaży 89 zł

Recoat 182 - cena regularna 139 zł - cena w wyprzedaży 89 zł

Recoat 183 - cena regularna 139 zł - cena w wyprzedaży 89 zł

Ecodecor 101 - cena regularna 107 zł - cena w wyprzedaży 55 zł

 Air line 613 - cena regularna 100 zł - cena w wyprzedaży 75 zł

Art Design 256 - cena regularna 89 zł - cena w wyprzedaży 75 zł

Art Design 265 - cena regularna 89 zł - cena w wyprzedaży 55 zł

Art Design 277 - cena regularna 89 zł - cena w wyprzedaży 75 zł

Victoria 710 - cena regularna 84 zł - cena w wyprzedaży 75 zł

Victoria 712 - cena regularna 84 zł - cena w wyprzedaży 75 zł

Prestige 410 - cena regularna 69 zł - cena w wyprzedaży 55 zł

Provence 046 - cena regularna 69 zł - cena w wyprzedaży 58 zł

 

 

 

WARSTWA OCHRONNA NA TYNKU JAPOŃSKIM 0

Czy warto zabezpieczać tynk japoński przed zabrudzeniami i uszkodzeniami?

Odpowiedź na to pytanie okazuje się niejednoznaczna. W znacznej mierze zależy to bowiem od pomieszczenia, w którym takie zabezpieczenie ma być zastosowane.

 

Warstwą chroniącą tynk bawełniany przed uszkodzeniem, bądź zabrudzeniem jest bezbarwny lakier. Zdecydowana większość tynków dekoracyjnych Silkplaster wymaga w celu zabezpieczenia lakieru akrylowego na bazie wody. Wyjątek od tej reguły stanowią wzory z kolekcji Recoat, podstawą której są opiłki drewniane, a co za tym idzie, w celu warstwy ochronnej stosuje się lakier do drewna. Najważniejszą zaletą zastosowania lakieru na tynku japońskim (niezależnie od jego rodzaju), jest uzyskanie zmywalnej powierzchni. Brud nam niestraszny kiedy możemy umyć ścianę wodą i detergentem! Pokrycie ściany twardą powłoką ochronną ma również tę zaletę, że znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia powierzchni tynku dekoracyjnego. Jednak czy takie dwa pozytywne aspekty wygrają w starciu z utratą wielu zalet bawełnianej tapety?

Rozważyć tu trzeba:

- Naturalność. Tynk japoński produkowany jest z naturalnych składników i nawet klej, który znajduje się w składzie produktu powstaje na bazie celulozy, całość jest zatem nieszkodliwa dla alergików. Lakier natomiast jest substancją chemiczną, naturalne włókna skryją się zatem pod warstwą chemii.

- Ocieplenie ściany. Oczywiście niemożliwym jest porównanie tynku japońskiego do 20-to centymetrowej warstwy wełny mineralnej. Z pewnością jednak dzięki zastosowaniu tynku bawełnianego ściana w dotyku nie będzie zimna, a wyremontowane pomieszczenie stanie się przytulniejsze. Zastosowanie lakieru rzecz jasna nie spowoduje natychmiastowego odwrócenia reakcji do tego stopnia, że ściana natychmiast stanie się zimna, jednak nie będzie już taka milusia i przyjemna w dotyku, a co za tym idzie dotykanie warstwy lakieru może sprawić chłodniejsze wrażenie.

- Regulacja wilgoci. Tynk japoński pochłania pewną ilość wilgoci z pomieszczenia. Po zastosowaniu lakieru, tj. warstwy nieprzepuszczalnej, nie ma sposobu, aby regulowanie wilgotności zostało zachowane.

- Łatwość naprawiania. W przypadku uszkodzenia tynku, wystarczy zmoczyć fragment ściany wokół uszkodzenia i zatrzeć ponownie tynk przy użyciu pacy plastikowej. Jeśli na powierzchni pojawi się zabrudzenie, to z łatwością można wymienić fragment tynku bez konieczności remontowania całej ściany. W przypadku uszkodzenia tynku pokrytego warstwą lakieru również możliwa jest naprawa danego fragmentu powierzchni, jest to jednak znacznie trudniejsza praca, a dodatkowo z pewnością widoczny pozostanie ślad po takiej naprawie, nawet po ponownym pokryciu lakierem.

- Łatwość usuwania ze ściany. Wystarczy zmoczyć tynk wodą doprowadzając go do konsystencji mokrej papki, po czym z łatwością można produkt usunąć ze ściany. Ciężko natomiast wyobrazić sobie konieczność zdrapywania tynku japońskiego ze ściany wraz z przyklejoną do niego warstwą bezbarwnego lakieru.

 

Jak wynika z powyższych rozważań, niewiele jest korzyści zastosowania powłoki lakierowej na dekoracyjnym tynku japońskim w pomieszczeniach takich jak pokoje dzienne, sypialnie, przedpokoje, korytarze, czy też klatki schodowe. Utrata wielu właściwości tynku jest niewspółmierna do uzyskanych korzyści. Lepiej jest bowiem dokonać naprawy, czy wymienić fragment zabrudzonej tapety bawełnianej, nawet wówczas gdy w domu znajdują się czynniki sprzyjające uszkodzeniom w postaci małych dzieci, czy też zwierzaków domowych. Zupełnie inaczej jednak przedstawia się sytuacja w przypadku pomieszczeń typu kuchnia, czy łazienka, w których dodatkowo tynk japoński należy zabezpieczyć przed NADMIERNĄ wilgocią, która w tych pomieszczeniach jest emitowana. W kuchni, z dala od źródła wody, można jeszcze pokusić się o rezygnację z lakieru, łazienka jednak jest już pomieszczeniem, w którym lakier musi być bezwzględnie zastosowany. I choć utrata korzyści z posiadania tynku japońskiego jest w takiej sytuacji bardzo duża, to należy przyjąć, że zastosowanie na ścianie łazienki płytek ceramicznych, będzie miało dokładnie identyczny efekt. Nie da się jednak ukryć, że pokrycie łazienki tynkiem japońskim, a potem zalakierowanie tejże powierzchni przyczyni znacznie mniej pracy, a co za tym idzie z całą pewnością skróci czas remontu.

 

 

ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ ART DESIGN 0

Niniejszym prezentujemy różne aranżacje z wykorzystaniem tynków z kolekcji Art Design, szczegółowy opis której można znaleźć pośród artykułów zamieszczonych na stronie głównej naszego sklepu.

Na początek żółty jak słońce Art Design 222.

 

 

czytaj całość »
CZY POKRYCIE ŚCIAN TYNKIEM JAPOŃSKIM JEST DROGIE 0

Czy pokrycie ścian TYNKIEM JAPOŃSKIM jest drogie?

Nie! Oczywiście koszty uzależnione są od tego, jak dużą przestrzeń zechcesz zaaranżować – duży magazyn, czy mieszkanie 3 pokojowe. Generalnie SILK PLASTER oferuje szeroką gamę struktur, kolorów i kolekcji, przedział cenowy różni się więc w zależności od wyboru produktów SILK PLASTER!

Dzięki SILK PLASTER możesz stworzyć nowoczesne, niedrogie wnętrze lub wyjść poza horyzonty i stworzyć super klasyczne i luksusowe wnętrze.

Zapoznaj się z naszymi produktami i znajdź odpowiedni tynk, który najlepiej pasuje zarówno do Twoich potrzeb, jak i zasobów portfela.

 

 

JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA ART DESIGN 0

Jedną z najbardziej wyróżniających się kolekcji, spośród wszystkich oferowanych przez firmę Silkplaster, jest kolekcja Art. Design, która została przypisana do grupy tzw. tynków designerskich, choć ich struktura mocno odbiega od kolekcji Fort, czy też Miracle, tj. kolekcji również określonych jako designerskie. Różnica polega przebiega przede wszystkim na wrażeniu dotykowym. Tynki Art. Design są bowiem znacznie bardziej miękkie i przyjemniejsze w dotyku od wymienionych wyżej, dlatego kolekcja ta nazywana jest potocznie kolekcją „dywanikową”, lub „kocykową”.

Swą wyjątkowość kolekcja Art Design zawdzięcza głównie temu, że większość wzorów jest jednolita kolorystycznie i bez żadnych dodatków upiększających. Tylko kilkanaście wzorów Art. Design zawiera dodatek pojedynczych białych nitek, jednak w większości tych „nitkowych” wzorów białe nitki nie wyróżniają się na tle koloru.

Jeśli chodzi o grubość włókien, to Art. Design, można by zaliczyć również do grupy tynków średnio wytłaczanych, bo choć na powierzchni tynki te tworzą powierzchnię niemalże gładką, to ich włókna są grubsze w stosunku do tynków lekko wytłaczanych. Dzięki temu do ewentualnego maskowania pęknięć i niedoskonałości na ścianach, Art Design nadaje się znacznie bardziej niż tynki drobnoziarniste.

Wydajność tynków Art. Design wynosi ok. 3-3,5 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi zatem ok. 25,42 - 29,66 zł.

Art. Design jest jedną z najbogatszych kolorystycznie kolekcji. Składa się na nią bowiem aż 40 wzorów kolorystycznych. Znaleźć tu można odcienie żółtego, jednolite (nr 222, 289), z dodatkiem białych nitek (nr 260), odcienie łososiowego w wersji jednolitej (nr 225) oraz z dodatkiem białych nitek (nr 261), idealnie kremowy (ecru), jednolity (nr 290), śnieżnobiały (nr 253), różne odcienie niebieskiego w wersji jednolitej (nr 234, 293, 257), a także z białymi nitkami (nr 268, 269), miętowy, jednolity (nr 292), odcienie zieleni – jasny seledynowy w wersji jednolitej (nr 230), z białymi nitkami (nr 272), oliwkowy w wersji jednolitej (nr 291), oraz z dodatkiem białych nitek (nr 273), odcienie koloru fioletowego, jednolite (nr 254, 294), z białymi nitkami (nr 271), odcień brudnego różu, jednolity (nr 295), odcienie beżu, w wersji jednolitej (nr 226, 281,), z białymi nitkami (nr 264), odcienie koloru rudego, jednolite (nr 255, 241), a także z dodatkiem białych nitek (nr 263,266), intensywny odcień malinowej czerwieni, jednolity (nr 245), odcienie brązu w wersji jednolitej (nr 247, 286), w wersji z białymi nitkami (nr 267), intensywnie granatowy, jednolity (nr 282), odcienie modnej szarości, jednolite (nr 235, 237, 238), a także z białymi nitkami (nr 274, 274) oraz czarny jednolity (nr 283) i w wersji z białymi nitkami (nr 279) które świetnie sprawdzają się w aranżacjach typu Black & White.

Zastosowanie tynków z kolekcji Art Design może być różnorakie. Można je zastosować w całym pomieszczeniu, lub wyeksponować przy ich użyciu tylko jedną wyjątkową ścianę. Tynki te doskonale sprawdzają się również na poddaszach, tj. na powierzchniach skośnych. Art. Design pasuje zarówno do przedpokoju, salonu, czy pokoju dziecięcego, jednak z uwagi na swój przytulny charakter, szczególnie warto rozważyć zastosowanie Art. Design pomieszczeniu służącym za oazę spokoju, czyli sypialni :-)

 

PROJEKT "DZIECI FUTBOLU" 0

Czy w niespełna 12-metrowym pokoju można zbudować stadion piłkarski? Jest to jak najbardziej możliwe. Niewielką przestrzeń można zaaranżować w boisko, nawet jeśli pomieszczenie zamieszkuje nie jeden, a dwóch zagorzałych fanów piłki nożnej. Warto skorzystać z przedstawionego pomysłu na to, w jaki sposób stworzyć komfortowe warunki do uprawiania sportu, nauki i wypoczynku w pokoju przyszłych gwiazd piłki nożnej.

 

 

 Więcej zdjęć w dalszej części artykułu.

 

czytaj całość »
JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA FORT 0

W najnowszej odsłonie porównującej różne kolekcje tynków japońskich Silkplaster pod lupę wzięta została wyjątkowa kolekcja FORT.

Kolekcja FORT należy do grupy tzw. tynków designerskich. Struktura tych tynków zdecydowanie odbiega od struktur innych kolekcji. Są to pojedyncze białe nitki, które wyróżniają się na tle konkretnego koloru. Jednocześnie duża ilość gruboziarnistego brokatu, która wymieszana jest z tymi włóknami, nadaje wzorom FORT specyficzny charakter. Tynk dekoracyjny FORT w dotyku również mocno różni się od większości tynków bawełnianych. Jest bowiem bardziej szorstki, chropowaty, a co za tym idzie, twardszy. W dotyku tynki ozdobne FORT przypominają bardziej tynki strukturalne, zachowują jednak wszystkie właściwości tynków japońskich.

Wydajność tynków FORT wynosi ok. 3 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi zatem ok. 33,00 zł. Cała kolekcja składa się z zaledwie 4-ech wzorów kolorystycznych. W kolekcji znaleźć można zatem bardzo jasny odcień szarości - można by go określić jako blado-szary (513), jasny brąz w odcieniu koloru rudego (514), ciemny brąz (515) oraz czarny (516), który świetnie sprawdza się w aranżacjach typu Black & White.

Wybór jednego z tynków ozdobnych FORT podczas tworzenia aranżacji w nowoczesnym stylu to doskonała decyzja dla wszystkich fanów czegoś nietypowego i niepowtarzalnego.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl