Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Poniżej link do cennika tynków japońskich, bawełnianych SILK PLASTER
ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ RELIEF 0

Kolekcja Relief to tynki, które należą one do grupy tynków mocno wytłaczanych.

Cała kolekcja to 11 wzorów kolorystycznych.

Poniżej prezentujemy kilka aranżacji z tymi tynkami.

Na początek aranżacja jednego z najbardziej popularnych wzorów, tj. RELIEF 325.

Więcej aranżacji w dalszej części artykułu.

 

 

czytaj całość »
Życzenia 0

 

 

REALIZACJA ZAMÓWIEŃ W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM 0

-- UWAGA DRODZY KLIENCI! --

Z uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, informujemy

że nasze biuro będzie nieczynne w dniach 24 oraz 27 grudnia.

Wszelkie zamówienia złożone pomiędzy piątkowym popołudniem 20 grudnia,

a poniedziałkowym przedpołudniem 23 grudnia, zostaną nadane w dniu 23 grudnia. 

Wszystkie zamówienia złożone w późniejszym czasie zostaną zrealizowane dopiero 30 grudnia.

Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

JAK PRZYGOTOWAĆ TYNK JAPOŃSKI PRZED NAŁOŻENIEM NA ŚCIANĘ 0

Przygotowanie mieszanki tynku japońskiego jest banalnie proste. Wystarczy opakowanie tynku, większe naczynie typu miska lub wiaderko oraz woda o temperaturze pokojowej, lub lekko ciepła. Ilość wody uzależniona jest od wybranej kolekcji:

MASTERSILK – 5 litrów wody

OPTIMA – 6 litrów wody

STANDARD – 6 litrów wody

RELIEF – 7 itrów wody

PROVENCE – 4,5 litra wody

PRESTIGE – 6 litrów wody

VICTORIA – 6 litrów wody

ART. DESIGN – 4,5 litra wody

AIR LINE – 6 litrów wody

ECOLINE – 6 litrów wody

PREMIUM – 7 litrów wody

SOTUH – 6 litrów wody

WEST – 6 litrów wody

NORD – 4,5 litra wody

EAST- 4,5 litra wody

FORT – 2,2 litra wody

MIRACLE – 2 litry wody

RECOAT – 7,5 litra wody

Kiedy woda jest już przygotowana, można przystąpić do dalszych czynności. Na początek warto wstrząsnąć opakowaniem tynku japońskiego, rozluźniając jego zawartość, w taki sposób, aby wszystkie składniki tynku dobrze się wymieszały. Jeżeli planowane jest użycie tynku bawełnianego z osobnym brokatem, wówczas zawartość opakowania brokatu należy dosypać do wody jeszcze przed dodaniem tynku. Ułatwi to równomierne połączenie obu produktów. Niezależnie od brokatu, wsypany do wody tynk należy mieszać rękoma, przeciskając masę między palcami tak, aby nie tworzyły się grudki kleju. Składniki tynku japońskiego są naturalne i obojętne dla skóry, dlatego nie ma konieczności stosowania środków ochrony rąk. (Wyjątek w sposobie przygotowania stanowią kolekcje Miracle oraz Fort, które należy rozrobić z wodą przy pomocy mieszadła).

Gotową masę należy przełożyć do worka foliowego (można do tego celu wykorzystać worek po tynku japońskim), bądź też do dowolnego naczynia, które zostanie szczelnie zakryte folią, lub innego rodzaju przykryciem. Mieszankę w takim stanie należy pozostawić na 12 godzin. Jest to bardzo ważne, gdyż tyle czsu trwa proces rozpuszczania się kleju. Skrócenie czasu oczekiwania i wcześniejsza próba nałożenia tynku na ścianę, może skutkować powstaniem plam na powierzchni tynku. Warto tu jednak nadmienić, że wspomniane 12 godzin to minimalny czas, jaki powinien upłynąć od momentu przygotowania produktu do jego nałożenia na ścianę. Maksymalny czas przechowywania tynku japońskiego w wersji rozmoczonej jest znacznie dłuższy i może trwać nawet do 3 tygodni. Dłuższy czas przechowywania jest niewskazany, dochodzi bowiem do rozwarstwienia kleju, co za tym idzie, tynk traci kleistość, nie można go już zatem zużytkować.

Warto również dodać, że przy planowaniu większego remontu, każde kolejne opakowanie tynku dobrze jest wymieszać z zawartością co najmniej 1/3 poprzednio użytego opakowania w celu uniknięcia ewentualnych różnic odcieni pomiędzy poszczególnymi partiami towaru. Należy tego dokonywać zawsze w wersji mokrej, czyli już po wymieszaniu z wodą.

 

JAK WYBRAĆ TYNK - KOLEKCJA RELIEF 0

Kolejna odsłona porównująca różne kolekcje tynków japońskich Silkplaster dotyczy kolekcji RELIEF.

Kolekcja ta znacznie różni się od wszystkich wcześniej omawianych, ponieważ należy ona do grupy tzw. tynków mocno wytłaczanych. Dzięki strukturze gruboziarnistej tynki te świetnie nadają się do maskowania wszelkich nierówności na ścianach. Dodatkowym atutem tej kolekcji jest fakt, iż są to najtańsze z produktów mocno wytłaczanych. Wydajność tynków RELIEF wynosi ok. 3 – 3,5 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi zatem ok. 16,28 – 19, 00 zł.

Cała kolekcja składa się z 11-tu wzorów kolorystycznych. Jest to połączenie włókien białych z włóknami w konkretnym kolorze. To właśnie te kolorowe włókna są w tej kolekcji złączone w swojego rodzaju kłębki, tworzące efekt gruboziarnistości. Warto również wspomnieć, iż wzory te nie posiadają żadnych dodatków upiększających. Kolorystyka RELIEF jest nieco ograniczona, znaleźć tu jednak można zarówno kolor żółty, błękit, zieleń, delikatny pomarańcz oraz cieszące się największą popularnością beżowy o nr katalogowym 325, brązowy o nr 322 oraz szary o nr 330. Barwy te są bardzo delikatne i subtelne, świetnie jednak komponują się na ścianach jako tło dla bardziej wyrazistych dodatków znajdujących się w pomieszczeniu.

 

 

NAPRAWA TYNKU BAWEŁNIANEGO 0

Naprawa tynku bawełnianego to jedna z fajniejszych zalet niniejszego produktu. Można tego dokonać w każdym momencie, nawet po wielu latach od momentu nałożenia tynku na ścianę. Dodatkowo istotne jest również to, że podczas takiej naprawy nie ma konieczności, by zmieniać tynk na całej ścianie. Wystarczy bowiem wymienić, lub poprawić tylko uszkodzony fragment.

Aby dokonać naprawy tynku bawełnianego potrzebne są: paca plastikowa, woda oraz rozpylacz do wody (np. taki jaki używa się do zraszania kwiatów). Jeśli fragment pokrycia ściany uszkodzi nam się podczas przesuwania ciężkiego mebla, lub też zostanie zarysowany przez pazury zwierzaka, czy też zadrapany przez bawiące się dziecko, wystarczy zmoczyć go wodą, a po chwili ponownie zatrzeć przy użyciu pacy plastikowej. Kiedy jednak taki fragment okazuje się być silnie zabrudzony, wtedy należy go wymienić. Tu również wystarczy tynk zmoczyć wodą, usunąć zabrudzone włókna i położyć w tym miejscu świeży tynk, oczywiście w tym samym kolorze. Włókna bawełniane nakładają się na siebie wzajemnie, dzięki czemu wymieniony fragment tynku japońskiego nie rzuca się w oczy.

W praktyce raczej rzadko zdarza się, aby ktoś decydował się przenieść tynk bawełniany z jednej ściany na drugą, choć jest to jak najbardziej możliwe. Znane są jednak przypadki, kiedy po długoletnim użytkowaniu tynku japońskiego następuje na przykład wymiana drzwi w pomieszczeniu. Nowe drzwi okazują się mieć inne ościeżnice, czy też futryny, co w praktyce powoduje powstanie luki w pokryciu tynkiem, a mówiąc prościej, brakuje tynku bawełnianego na kawałku ściany. Ryzyko remontu całego pomieszczenia jest oczywiście w takiej sytuacji bardzo duże, zwłaszcza jeśli okaże się, że nie można już dokupić dokładnie takiego samego wzoru tynku jaki posiadamy na ścianie. Aby tego uniknąć można jednak zdecydować się na jeden z poniższych wariantów:

1) Odciąć nożykiem równo istniejący na ścianie tynk, a w puste miejsce położyć zupełnie nowy

2) Zdjąć z całej ściany istniejący tynk i wymieszać go z odpowiednią ilością nowo zakupionego, nawet jeśli całkowicie różni się od poprzedniego

3) Usunąć na mokro część istniejącego tynku, ale tworząc przy tym zygzak przypominający np. fragmenty figur geometrycznym, a po wyschnięciu tegoż zmoczonego tynku wypełnić puste miejsce nowym, najlepiej zupełnie odmiennym wzorem tynku

4) Ostatecznie zdjąć z całej ściany istniejący tynk i zastąpić go zupełnie nowym, zbliżonym, lub też całkowicie kontrastującym z tym, który znajduje na pozostałych ścianach

Każda z tych opcji spowoduje zmianę, która uwolni nas od konieczności remontu całego pomieszczenia, jednocześnie jednak ożywi istniejącą aranżację, nadając pomieszczeniu specyficzny charakter.

 

CZY MOŻNA ZAMALOWAĆ TYNK JAPOŃSKI 0

Czy można zamalować tynk japoński?

Jest to jedno z najczęstszych pytań w zakresie użytkowania tynku japońskiego. Odpowiedź jest krótka: Tak, można. Pytanie tylko czy warto??? Specyfika tynku japońskiego opiera się na kilku naprawdę fajnych zaletach:

Po pierwsze naturalność. Tynk japoński produkowany jest z naturalnych składników i nawet klej, który znajduje się w składzie produktu powstaje na bazie celulozy, całość jest zatem nieszkodliwa dla alergików.

Po drugie ocieplenie ściany. Oczywiście niemożliwym jest porównanie tynku japońskiego do 20-to centymetrowej warstwy wełny mineralnej. Z pewnością jednak dzięki zastosowaniu tynku bawełnianego ściana w dotyku nie będzie zimna, a wyremontowane pomieszczenie stanie się przytulniejsze.

Po trzecie regulacja wilgoci. Tynk japoński pochłania pewną ilość wilgoci z pomieszczenia.

Po czwarte łatwość naprawiania. W przypadku uszkodzenia tynku, wystarczy zmoczyć fragment ściany wokół uszkodzenia i zatrzeć ponownie tynk przy użyciu pacy plastikowej. Jeśli na powierzchni pojawi się zabrudzenie, to z łatwością można wymienić fragment tynku bez konieczności remontowania całej ściany.

Po piąte i najważniejsze w kontekście pierwszego pytania – łatwość usuwania ze ściany. Wystarczy zmoczyć tynk wodą doprowadzając go do konsystencji mokrej papki, po czym z łatwością można produkt usunąć ze ściany. Wszystkie wyżej wymienione wartości tynku japońskiego znikną po zamalowaniu go farbą, lub lakierem.

Zrozumiałym jest fakt, że po wielu latach użytkowania tynk japoński na ścianie może się zwyczajnie znudzić i opatrzyć. Warto jednak zastanowić się nad podstawowym ryzykiem jakie niesie za sobą zamalowanie tegoż tynku. Co się bowiem stanie po kolejnych kilku latach kiedy nastąpi czas na zmianę farby? Kolejne malowanie? A co jeśli pierwsza warstwa farby nie będzie miała już dobrej przyczepności do tynku japońskiego? Trzeba by usunąć całość. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, gdyż warstwa farby uniemożliwi zmoczenie tynku japońskiego, a co za tym idzie nie będzie możliwości, aby go w łatwy sposób zdjąć ze ściany.

Czy warto zatem dokonywać zamalowania tynku japońskiego? Być może wydaje się to być łatwiejszym rozwiązaniem, jednak niewspółmierne jest ono do kłopotów jakie nastąpią przy kolejnym remoncie, dlatego słusznym będzie rozważenie wszystkich za i przeciw.

 

 

 

ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ STANDARD 0

Kolekcja Standard to tynki, które należą one do grupy tynków lekko wytłaczanych.

Cała kolekcja to zaledwie 6 wzorów kolorystycznych.

Poniżej prezentujemy kilka aranżacji z tymi tynkami.

Na początek aranżacja jednego z najbardziej popularnych wzorów, tj. STANDARD 020.

Więcej aranżacji w dalszej części artykułu.

 

 

czytaj całość »
FARBA CZY TYNK JAPOŃSKI 0

Farba czy tynk japoński na ścianę? Pytanie jest krótkie i banalne, ale aby na nie odpowiedzieć trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Wielu ludzi na samą myśl o planowanym remoncie dostaje dreszczy, często też temat wszelkich zmian w mieszkaniu odkładany jest na bliżej nieokreśloną przyszłość. Znaczna część osób, które chcą odświeżyć mieszkanie, decyduje się na wynajęcie fachowców. Są też jednak tacy, którzy wolą zaoszczędzić, wykonując wszelkie prace samodzielnie, lub tacy, którzy zwyczajnie uwielbiają prace remontowe. To właśnie dla takich ludzi odpowiedź na zadane wyżej pytanie jest najtrudniejsza :-)

Zarówno jeden jak i drugi ze wskazanych materiałów należy do kategorii „ZRÓB TO SAM”. Nic prostszego przecież niż nałożyć trochę farby na wałek i rozpocząć malowanie. A przygotowanie pomieszczenia do malowania? Ta kwestia już taka banalna nie jest: wymaga bowiem wyniesienia niektórych mebli, a przynajmniej pozakrywania ich, zabezpieczenia podłogi przed zachlapaniem, zaklejenia taśmą malarską wszelkich sąsiadujących ze ścianą listew, kontaktów, futryn itp. Dodatkowo wymaga częstego wietrzenia malowanego pomieszczenia, gdyż większość farb posiada niezbyt przyjemny zapach. Zapach ten często utrzymuje się dłużej, w związku z czym jeszcze przez co najmniej dwie noce po malowaniu nie można nocować w odświeżonym pokoju. Same problemy. A co dopiero jeśli na ścianach znajdują się różnego rodzaju niedoskonałości, typu pęknięcia czy dziury, które trzeba przed malowaniem załatać lub wyrównać ścianę z pomocą płyt gipsowo-kartonowych. W obu przypadkach niezbędne jest zastosowanie gładzi gipsowej, którą należy zeszlifować, a to wiąże się niestety z ogromną ilością pyłu, który mimo dobrego zabezpieczenia pomieszczenia, w większości przypadków i tak przedostaje się do dalszej części mieszkania. Koszmar osób sprzątających!

Wszystkich tych kłopotów da się jednak uniknąć stosując drugi produkt z kategorii „ZRÓB TO SAM”, a mianowicie wspomniany wcześniej tynk japoński. Przygotowanie pomieszczenia do remontu nie wymaga tak wielkich przygotowań jak w przypadku zastosowania farb. Nie trzeba bowiem zakrywać mebli nietapicerowanych, nie ma konieczności zabezpieczania podłogi (pod warunkiem że nie jest ona tekstylna, typu wykładzina dywanowa), nie ma konieczności stosowania taśmy malarskiej. Wystarczy po prostu nałożyć tynk na ścianę – jeśli coś upadnie na podłogę czy mebel, wystarczy zebrać i przetrzeć mokrą, niebrudzącą plamę. Produkt nie ma zapachu, można więc spokojnie nocować w pomieszczeniu w trakcie trwania remontu. Wszelkie niedoskonałości produkt zakrywa samoistnie, bez konieczności „pylącego” gipsowania. Oczywiste jest jednak, iż każda reguła ma swoje wyjątki. Tak jest również w przypadku tynku japońskiego, gdyż w przypadku starszej ściany ze starymi, niepewnymi powłokami, które się na danej ścianie znajdują, należy dokonać znacznie więcej zabiegów w kwestii przygotowania takiej powierzchni – pisaliśmy już o tym obszerniej w artykule pt. „Uwaga stare powłoki na ścianach”. Warto tu napomknąć o ilości takich powłok na ścianach – dla wielu osób przemalowywanie jest najprostszą formą remontu – czy można jednak przemalowywać ściany w nieskończoność? Ile warstw może się na takiej ścianie znajdować, aby móc wreszcie stwierdzić, że już za dużo i trzeba część z nich usunąć? Taki remont to już w ogóle byłby mega bałagan. A tynk japoński usuwa się ze ściany bardzo łatwo – wystarczy duuuuża ilość wody, którą zostanie „zroszona” powierzchnia tynku.

Każdy ze wskazanych produktów ma swoje wady i zalety. Uszkodzonej ściany pomalowanej farbą nie da się naprawić, nie przemalowując jej w całości, ale da się ją stosunkowo łatwo wyczyścić jeśli jest zabrudzona. Silnego brudu z tynku japońskiego zmyć wodą się nie da, można jednak wymienić zabrudzoną powierzchnię, lub w łatwy sposób naprawić uszkodzony fragment ściany. Takich niuansów jest dużo, warto więc przemyśleć wybór odpowiedniego materiału, nie tylko przez pryzmat funkcjonalności, ale również przez pryzmat łatwego remontu teraz, jak i przy kolejnej ewentualnej zmianie wizerunku mieszkania.

 

Jak wybrać tynk - kolekcja STANDARD 0

Porównywaliśmy już charakterystyczne cechy kolekcji MASTERSILK oraz OPTIMA należących do grupy tynków lekko wytłaczanych. Oto kolejna odsłona tej grupy tynków japońskich - kolekcja STANDARD.

Kolekcja STANDARD jest uboższa od poprzednio omawianych kolekcji, składa się bowiem na nią zaledwie sześć wzorów kolorystycznych, niemniej popularność kolekcji jest równie duża. STANDARD ma dobrą wydajność, która wynosi ok 4 - 4,5 m2. Koszt pokrycia 1 m2 powierzchni wynosi ok 12,66 - 14,25 zł.

Struktura tynków STANDARD, mimo przynależności do grupy lekko wytłaczanych jest nieznacznie grubsza od tynków Optima czy Mastersilk. Wynika to z faktu iż STANDARD to połączenie struktury drobnoziarnistej z włóknistą.

Jak już wspomniano wcześniej kolekcja ta nie jest bogata kolorystycznie.Warto jednak zaznaczyć, iż występujące w kolekcji STANDARD barwy są znacznie bardziej wyraziste w porównaniu z kolekcjami Optima i Mastersilk. Są to kolory: biały, słoneczny żółty, różowy, zielony oraz najbardziej popularne brązowo-beżowy oraz szary. Wszystkie wymienione kolory tworzą melanż z białymi włóknami, co nadaje wyjątkowości tym wzorom. Wyjątek stanowi oczywiście wzór całkowicie biały, tj Standard 011. Podobnie jak w przypadku tynku Optima 051, nie jest to biel śnieżna, a lekko przytłumiona. Standard 011 doskonale wygląda na ścianie, jednak z uwagi na specyficzną, wyżej opisaną strukturę, nie powinno się go stosować do wykończenia sufitów. 

Podobnie jak w przypadku innych kolekcji, STANDARD można wykorzystać w wielu aranżacjach różnych pomieszczeń, zarówno do użytku prywatnego, jak i publicznego. 

 

 

 

 

Wyprzedaż 0

 

Wyprzedaż produktów trwa!

Przy niektórych ofertach w naszym sklepie widnieje status wyprzedaż - wycofany z produkcji.

Wśród nich znajdują się różowe odcienie z dodatkiem białych włókien w mniejszej, lub większej ilości, tynki te mają różne struktury, różne dodatki.

Wyprzedawane ilości wystarczą na wykończenie jednej lub dwóch wyjątkowych ścian dowolnego pomieszczenia.

Zapraszamy!

 

 

JAK ZWIĘKSZYĆ WYDAJNOŚĆ TYNKU JAPOŃSKIEGO 0

Przystępując do pracy z tynkiem japońskim należy pamiętać, że w celu uzyskania wydajności, jaką podaje producent, bardzo ważna jest ocena jakości ścian. Jeśli bowiem są one nierówne, bądź też mają jakiekolwiek ubytki, czy niedoskonałości, wówczas mała jest szansa na zachowanie określonej przez producenta wydajności z opakowania.

Najistotniejszą sprawą w pracy z tynkiem bawełnianym jest grubość nakładanej warstwy. W kolekcjach o strukturze włóknistej, tj. designerskich oraz lekko wytłaczanych , a także we wszystkich wzorach mocno wytłaczanych o strukturze gruboziarnistej, grubość nakładanej warstwy nie powinna przekraczać 2 mm. W kolekcjach z grupy tynków lekko wytłaczanych o strukturze drobnoziarnistej grubość warstwy powinna być jeszcze mniejsza i wynosić nie więcej niż 1,5 mm. Bardzo częstym błędem, który nasi klienci popełniają podczas prac remontowych jest ocena tynku kiedy jest on jeszcze mokry. W wielu przypadkach osoby te mają wrażenie, że spod warstwy tynku przebija poprzedni kolor ściany, w związku z czym decydują się na poprawienie warstwy na grubszą. Jakość tynku należy jednak oceniać dopiero kiedy jest on całkowicie suchy, tj. nie wcześniej niż przed upływem 48 godzin. Należy również pamiętać o tym, że w wielu wzorach różnych kolekcji w składzie występują włókna białe, które mają swoistą specyfikę. Chodzi mianowicie o to, że włókna białe po namoczeniu sprawiają wrażenie półprzezroczystości (półprzejrzystości), stąd wrażenie, że spod spodu widać „poprzednią” warstwę ściany, zwłaszcza jeśli w wybranych wzorze włókien białych jest dosyć dużo.

Kolejną sprawą są narożniki wypukłe. Producent podczas określania wydajności danego produktu bierze pod uwagę warunki idealne, a mianowicie ścianę równą, bez żadnych ubytków, ani też otworów drzwiowych, czy też okiennych. Często w niektórych kolekcjach pojawia się margines wydajności od - do, jak np. w kolekcji Optima, gdzie wydajność wg producenta wynosi od 4,5 m2 do 5 m2 z opakowania. Margines przewidziany jest najprawdopodobniej na wspomniane narożniki wypukłe, na które nie sposób nałożyć warstwę o grubości 1,5 mm czy też nawet 2 mm. Warto zatem wziąć pod uwagę ilość narożników w pomieszczeniu podczas przeliczania ilości potrzebnego materiału.

Co zrobić jednak, aby mieć pewność, że tworzona na ścianie warstwa tynku będzie naprawdę cienka? Użyć wałka do tynku japońskiego. Zalecenia w kwestii narzędzi do tynku bawełnianego są banalnie proste: paca plastikowa lub wałek do tynku. Oczywiście możliwe jest nałożenie cienkiej warstwy z pomocą pacy plastikowej, jednak niewprawna ręka może na początku powodować utratę wydajności produktu. Bardzo często nasi klienci chwalą się coraz większą wprawą, jaką uzyskują podczas nakładania każdego kolejnego metra kwadratowego. Tak jest zazwyczaj - im więcej opakowań produktu, tym większa pewność, że przy ostatnich kilku opakowaniach wydajność będzie taka jak powinna. W celu przyspieszenia tej pewności warto jednak doinwestować kilkanaście złotych więcej i nabyc wałek, który i tak jest wielokrotnego użytku, można go zatem pozostawić do ewentualnych przyszłych remontów. Podczas zakupu narzędzi trzeba jednak pamiętać, że tak samo jak podczas malowania ścian farbą wałek do malowania jest niewystarczający i są miejsca, w których należy użyć pędzla, tak samo przy pracach z tynkiem japońskim sam wałek również nie wystarczy. Wałkiem bowiem nie wykończymy narożników, nie tylko wypukłych, ale również tych wklęsłych. Tu przyda się paca. Pacą również wygładza się mikroskopijne, niewidoczne na pierwszy rzut oka włoski, które unoszą się podczas kontaktu ze strukturą wałka. Należy tu dodatkowo nadmienić, że wałek do tynku japońskiego jest specyficzny i choć na pierwszy rzut oka bardzo przypomina wałek malarski to jednak znacznie się od malarskiego różni. Wałek malarski nie rozprowadzi tynku japońskiego po ścianie, gdyż włókna tynku będą się do niego przyklejać.

Życzymy powodzenia w pracach remontowych, a w razie wszelkich wątpliwości chętnie służymy radą i pomocą.

 

 

NOWOŚCI SILK PLASTER 0

Oferta SILK PLASTER znowu bogatsza!

Miło nam jest poinformować, iż w naszym sklepie pojawiły się nowe wzory:

szary EAST 961

stalowy EAST 962

blado-żółty WEST 930

blado-brzoskwiniowy WEST 937

popielaty WEST 939

oliwkowo-szary WEST 940

brzoskwiniowy VICTORIA 721

ecru VICTORIA 722

turkusowy VICTORIA 723

beżowy VICTORIA 724

szary PROVENCE 037

turkusowy PROVENCE 038

intensywnie różowy PROVENCE 039

czarny ART DESIGN 283

jasno-brązowy ART DESIGN 286

blado-żółty ART DESIGN 289

jasno-oliwkowy ART DESIGN 291

miętowy ART DESIGN 292

błękitny ART DESIGN 293

wrzosowy ART DESIGN 294

przydymiony różowy ART DESIGN 295

 

Zdecydowana większość wymienionych wzorów dostępna jest na zamówienie

wyjątek stanowi czarny ART DESIGN 283, który dostępny jest od ręki

 

ARANŻACJE Z KOLEKCJĄ OPTIMA 0

Kolekcja Optima to tynki o delikatnej, drobnoziarnistej strukturze. Należą one do grupy tynków lekko wytłaczanych, nie posiadają żadnych ozdobnych dodatków, podstawę wzorów tej kolekcji stanowi melanż białych włókien z włóknami w jednym konkretnym kolorze. Wyjątek stanowi wzór o nr 051 który jest całkowicie biały.

Poniżej prezentujemy kilka aranżacji z tymi tynkami.

Na początek aranżacja z wykorzystaniem lekko przytłumionej bieli tj. OPTIMA 051

Więcej aranżacji w dalszej części artykułu.

 

 

 

czytaj całość »
Zadowoleni klienci 0

Liczba zwolenników remontu z tynkiem japońskim stale wzrasta! Nasz profil na facebooku polubiło 941 osób. Tylko z ostatnich 12 miesięcy mamy prawie 400 pozytywnych opinii na Allegro. 100 % zadowolenia klientów z produktów oraz z obsługi naszego sklepu odzwierciedlają niektóre z komentarzy widocznych poniżej:

Lipiec 2018 r. - "Towar jak najbardziej ok. Ładnie wyszło nawet nie spodziewałem się takich wyników."

Sierpień 2018 r. - "Super Sprzedawca. Przemiła i bardzo kompetentna obsługa sklepu. Dziękuję za udaną i błyskawiczną transakcję. Życzę wielu zadowolonych klientów. Pozdrawiam :)"

Wrzesień 2018 r. - "jak zawsze super!!!!!!!!!"

Październik 2018 r. - "Idealnie pod każdym względem."

Listopad 2018 r. - "Bardzo dziękuję za ekspresową przesyłkę. Tynk wygląda jak w opisie. Fajny efekt na ścianach. Polecam bo warto."

Styczeń 2019 r. - "Serdecznie polecam. Szybko sprawnie i do rzeczy."

Marzec 2019 r. - "Rewelacja, profesjonalizm zaangażowanie, kontakt, sprawność, super materiał."

Kwiecień 2019 r. - "Wysyłka w następny dzień roboczy, jestem pod wrażeniem, produkt zgodny z opisem z którego jestem zadowolona, z pewnością kupię ponownie i polecam sprzedającego."

Maj 2019 r. - "Jestem z produktu bardzo zadowolona z następujących powodów: nie brudzi, łatwy w zmyciu z rąk czy podłogi, produkt nie posiada zapachu i bez problemu można przebywać w pomieszczeniu po tynkowaniu, rozmieszanie z wodą tynku jest banalnie proste i każdy z pewnością sobie z tym poradzi, do tego bardzo łatwo po wyschnięciu produktu można skorygować powierzchnię, poprzez namoczenie ponowne warstwy i ponowne ułożenie, kolor po wyschnięciu jaśnieje, więc finalnie uzyskałam odcień jak na zdjęciu z czego również jestem bardzo zawodolona. Polecam produkt znajomym, gdyż jest to zdecydowanie lepsza forma wystroju ścian niż zwykłe tapety (zwłaszcza jak ma się koty) oraz doskonale się nadaje na nawet delikatnie nierówne ściany, to ogromny plus że nie trzeba praktycznie przygotowania poza podkładem pod tynk. Ponadto tynkowaniem może zająć się każdy, to naprawdę bardzo łatwe zajęcie. Z pewnością wypróbuję jeszcze ten tynk w przyszłości (zostało jeszcze kilka ścian do skończenia)."

 

To tylko kilka z wielu pozytywnych słów pozostawionych przez klientów naszego sklepu internetowego oraz sklepu na Allegro. Każdy taki komentarz dodaje nam skrzydeł i zachęca do dalszej pracy nad jeszcze lepszą jakością naszych usług.

Dołącz i Ty do zwolenników szybkiego remontu :)

 

Kiedy stosować podkład pod tynk japoński 0

Wśród najczęściej zadawanych pytań o tynk japoński pojawia się pytanie o konieczność zastosowania gruntu, zwanego też podkładem pod tynk.

Rekomendowany przez firmę Topiks podkład pod tynk japoński zawiera w składzie piasek kwarcowy, dzięki któremu proces nakładania bawełny na ścianę jest znacznie łatwiejszy.

Zastosowanie takiego podkładu jest wymagane w szczególnych przypadkach, są jednak uwarunkowania, kiedy użycie gruntu nie jest konieczne. Zależy to od struktury, na którą tynk bawełniany będzie nakładany. Bezwzględnie ścianę należy zagruntować w przypadku, gdy jest ona pokryta powłokami gipsowymi w celu zniwelowania istniejącej gipsowej pylistości. Jeśli jednak powierzchnia jest z betonu, lub pokryta jest tynkiem cementowo-wapiennym, wówczas tynk japoński można nakładać bezpośrednio na ścianę lub sufit bez gruntowania takiej powierzchni. Tynk bez podkładu można również nakładać na powierzchnię pomalowaną farbą, pod warunkiem jednak, że jest to farba stosunkowo „świeża” i młoda, tj. nie starsza niż ok. 10-12 lat, a pod nią nie znajdują się żadne stare powłoki, tj. kolory niewiadomego pochodzenia starsze niż 12 lat (postępowanie w sytuacjach występowania starych farb opisujemy szczegółowo w artykule pt. „Uwaga stare powłoki na ścianach” zamieszczonego na stronie głównej naszego sklepu w dniu 23.11.2017 r.) Przy nakładaniu tynku bawełnianego bezpośrednio na farbę pamiętać należy, że brak podkładu może nieznacznie utrudnić pracę. Jest to jak najbardziej wykonalne, jednak wymagać może nieco większej cierpliwości, gdyż mokre włókna bawełniane mogą się zwyczajnie ślizgać podczas rozprowadzania po ścianie, czy też suficie.

Warto tu również wspomnieć, że rola podkładu pod tynk japoński nie kończy się na ułatwieniu procesu rozprowadzania tynku po ścianie, podkład powinien bowiem również w jakimś stopniu zniwelować istniejący kolor ściany / sufitu. Tu jednak również istotny jest wiek wspomnianego koloru – stare powłoki, ponad 10-letnie należy usunąć z remontowanej powierzchni, gdyż żaden podkład dostępny na rynku w tym wypadku koloru nie zniweluje. Rekomendowany przez firmę Topiks środek gruntujący pod tynk japoński w niewielkim stopniu zniweluje kolory farb, jednak nie ma takich właściwości, aby w 100% odciąć przepływ wilgoci, w związku z powyższym na świeżo nałożonym tynku japońskim mogą wystąpić przebarwienia z ze starych kolorów. Jedyne rozwiązanie, odcinające całkowicie przepływ wilgoci stanowią farby na plamy i zacieki, które są powszechnie znane w branży remontowo-budowlanej, ale o tym również pisaliśmy we wspomnianym wyżej artykule o „starych powłokach na ścianach”.

Przy omawianiu konieczności zastosowania podkładu na ściany nie chropowate (gładkie, np. pomalowane farbą), nie można również pominąć struktury samego tynku. Im drobniejsza struktura tynku japońskiego tym bardziej zastosowanie podkładu jest rekomendowane. Mowa tu zatem przede wszystkim o tynkach z grupy lekko wytłaczanych, tj. kolekcjach OPTIMA i MASTERSILK, jak również niektórych wzorach z grupy tynków średnio wytłaczanych, np. kolekcja PROVENCE, zwłaszcza jeśli któryś z tych tynków ma zostać nałożony na suficie.

Jak widać, zatem, najważniejszą sprawą przed dokonaniem zakupu tynku japońskiego jest ocena stanu oraz wieku i jakości własnych ścian, a dopiero wówczas podjęcie decyzji, czy zastosowanie podkładu pod tynk jest konieczne. Jedno jest bowiem pewne – im bardziej szorstka i chropowata ściana, tym lepiej dla procesu nakładania tynku z bawełny.

 

Jak wybrać tynk - kolekcja OPTIMA 0

Pisaliśmy już o tynkach MASTERSILK należących do grupy tynków lekko wytłaczanych. Oto kolejna odsłona tej grupy tynków japońskich - kolekcja OPTIMA.

Kolekcja OPTIMA jest równie popularna jak wcześniej opisywane tynki Mastersilk. OPTIMA ma równie korzystną cenę i jeszcze lepszą wydajność z opakowania, która wynosi ok 4,5 - 5 m2, dzięki temu pokrycie 1 m2 zamyka się w kwocie 10-11 zł.

Ściana pokryta tynkiem z kolekcji OPTIMA jest prawie gładka z uwagi na drobnoziarnistą, lekko wytłaczaną strukturę. Specyfika tej kolekcji opiera się jednak nie tylko na swojej delikatnej strukturze, ale również subtelnej kolorystyce. Cała kolekcja to 12 wzorów w odcieniach zieleni, błękitu, fioletu, żółtego, pomarańczowego, znaleźć tu można również kolor biały, ale przede wszystkim są tu najmodniejsze odcienie szarości i beżu. Każdy z tych tynków łączy w sobie niewielką ilość białych włókien oraz znacznie większą ilość włókien w konkretnym a jednocześnie subtelnym kolorze, tworząc dzięki temu specyficzny melanż. Wyjątek stanowi tu wzór 051 który jest całkowicie biały, jednak nie jest to biel śnieżna, a lekko przytłumiona. Tynki z kolekcji OPTIMA niewątpliwie stanowią doskonałą bazę do stworzenia doskonałej aranżacji, będąc wspaniałym tłem do fantastycznych dodatków.

Kolekcja OPTIMA jest bardzo ciekawa, delikatna i subtelna. Można wykorzystać ją do aranżacji pokoju dziennego, sypialni, pokoju dziecięcego, kuchni czy też klatki schodowej. Kolekcję tę również bardzo często wykorzystuje się do remontów sufitów, zwłaszcza wzór 051, który cieszy się ogromną popularnością.Ograniczeń w zakresie wykorzystania nie ma żadnych. Pamiętać jednak należy o tym, iż ze względu na drobnoziarnistą strukturę tego tynku i konieczność nakładania bardzo cienką warstwą, nie przekraczającą 1,5 mm, OPTIMA jest słabym rozwiązaniem w przypadku gdy ściany są nierówne, lub mają dużo ubytków, które należałoby zamaskować. Oczywiście, można dokonać tego przy użyciu OPTIMA, należy brak jednak pod uwagę, że wydajność produktu będzie wówczas znacznie mniejsza. Do maskowania defektów na ścianach znacznie lepiej wybrać tynki z grup średnio, lub wręcz mocno wytłaczanych.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl